Uğursuz Hayvanlara ya da Cisimlere İnanıyor muyum?

Merhaba, şimdi bazı insanlara göre uğursuz olup ölümü hak eden hayvanlar yılan, akrep, çıyan kırkayak diye isimlendirilen hayvanlardır. Sebebine gelince. Şeytan yılan kılığına girip Hz. Adem’i yasak edilen meyveden yemesine sebep olduğu, bu nedenle Cennetten kovulmasına neden olduğu söylenir. 

            Çoğu kişi kara kedinin uğursuz olduğunu söyler. Kara kediler kötü şans getireceği inancı toplumsal olarak benimsenen ve değiştirilmesi gereken bir inançtır. Çünkü bu gibi inanışlar hayvanlara kötü muamele edilmesine sebep olmaktadır. Kara kediler de diğer tüm hayvanlar kadar sevimli ve masumdur. Bazı insanlar kara kedileri görünce başlarına bir şey geleceğini düşünür, hatta ayakları kayıp yere düşseler ya da işten atılsalar, onun nedeni kara kedilere bağlarlar.

Kısacası kara kediyi gördüklerinde ona kötü muamele yaparlar. Mesela kara kedileri kovalarlar, terliklerini hayvanın üzerine atarlar. Eee canlıya zarar verince hakkıyla cezasını da görürler. Bir kitapta okumuştum, bir kadın karton toplamıştı sonra kara kediyi görünce hayvana eziyet etmeye başladı. Hayvanı yakalamaya çalışırken yüzüstü düştü ama vazgeçmedi.

         Ayağa kalktı ve yeniden kediyi kovalamaya başladı. En sonunda hayvanı yakalayıp ona eziyet etmeye devam edecekken yine ayağı takıldı ve kartonların üzerine düştü. Kartonlar yerde dağıldı. Halbuki kadın o kartonları toplamak için çok uğraşmıştı. Yine bunun kara kedi yüzünden olduğunu düşündü. Aslında Kendi yüzünden olmuştu. O kediyi kovalayıp, eziyet etmeseydi bunlar olmayacaktı.

Bunun gibi birçok örnek var. Uğursuz hayvanlar, uğursuz cisimler….Ben bunlara inanmıyorum. Çalışırsak her şeyi başarırız uğura ihtiyacımız kalmaz….

(Visited 16 times, 1 visits today)