Uğursuz, Uğursuz Değildir

Dünyanın birçok yerinde uğursuz olduğu düşünülen sayı, hayvan ve objeler bulunmaktadır. Mesela kara kedilerin uğursuzluk getirdiğine inanılır. Bir baykuş bir evin önünde öterse evden birinin öleceğine inanılır.  13 sayısının birçok ülkede uğursuzluk getirdiğine inanılır. Oysa ki hiçbir hayvan, sayı, obje gibi daha birçok şey uğursuzluk getirmez.

Bence insanlar bir sürü şeye uğursuz dedikleri için uğursuzluğu seviyorlar ve öyle olmadığı halde  kendileri de o uğursuzluğa inanıyorlar, bu durumu seviyorlar. Tüm insanlar uğursuzluklara inanmaya başlarsa  örneğin bir kara kedinin önlerinden geçtiğini gördüklerinde  evlerinde kötü bir şey olduğunda buna kedinin neden olduğunu düşünecek ve asla kara kedileri sevmeyeceklerdir. Bir kara kedi nasıl bir uğursuzluk getirebilir ki?

Batıl inançlara inanan insanlar gün geçtikçe  her şeyin onlara  uğursuzluk getireceğine inanacak ve her şeyden endişe duymaya başlayacaklar. Benim anlatacaklarım bu kadar. Siz böyle uğursuz olduğu söylenen şeylere asla inanmayın.

(Visited 34 times, 1 visits today)