Ülkemizi Kuran Lider

Bence aşk her zaman yedi harflidir: ATATÜRK. Eğer Atatürk olmasaydı,ne olurdu gerçekten düşünemiyorum. Şu an burada tek bir nefes bile alamazdık. Bu ülkenin kuruluşunun sadece tek bir sebebi var, o da Atatürk! Biz Türk insanının kolay, mutlu, huzur  ve sağlık içinde yaşamamız için Atatürk’ün yapmadığı devrimler, yapmadığı yenilikler kalmamıştır. Bu ülkenin vatandaşları olarak şehitlere ve Atatürk’e gerçekten çok borçluyuz. Ayrıca bence Atatürk gibi biri daha dünyaya gelemez, çünkü gerçekten Atatürk bambaşka ve çok özel bir liderdi. Şunu da unutmamalıyız çocuklara gerçekten çok sevgi gösteren ve çocuk haklarını önemli gören büyük bir liderdi .Bu nedenle Atatürk eğitime çok önem vermiştir. Atatürk her çocuğun eğitim görmesini şart olarak görür ailenin imkanları ne olursa olsun.Atatürk’ün eğitim hakkında yaptığı devirlerden bazıları şunlardır;

-3 Mart 1924 de Tevhid-i Tedrisat kanununu ilan etti. Böylece tüm okullar ve eğitim kurumları Milli Eğitim  Bakanlığına bağlandı.

-1 Kasım 1928 de Latin alfabesinin kabul edilmesi eğitim gören tüm çocuklar için eğitim-öğretim çok daha kolaylaştı.

Atatürk çocuklara önem verdiği kadar kadınlara da çok önem vermiştir. Kadınlar üzerinde de yaptığı yenilikler oldukça fazladır .Her ne olursa olsun biz Türkler hiçbir zaman Atatürk’ü unutmayacağız. Atatürk bizim her zaman kalbimizde. Atatürk işte tam da bu yüzden kusursuz bir lider. Bu nedenle bizler Atatürk’ü her zaman sevmeliyiz. Atatürk’ü gerçekten hiç sevmeyenleri gerçekten hiç ama hiç anlamıyorum. Bu kadar iyi ve özel bir lideri kimler nasıl sevmez? Ülkesi için yapmadığı hiçbir şey kalmadı. Hastayken yani ölüme yakınken bile sağlığını hiçe sayıp hala ülkesinin geleceğini düşündü.

Maalesef bizler için canını feda eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk şu an Anıtkabir’de yatıyor. Bu gerçekten çok ama çok özel bir olay. Atatürk’ün şu sözünü asla unutmayacağım.

“Milletim beni istediği yere yatırsın,yeter ki beni unutmasın..

(Visited 143 times, 1 visits today)