Ulu Önder

Çocuklara ve gençlere fazlasıyla önem verdiğin, tüm ümidim gençliktedir sözlerini benimsemiş olduğun ve gençlere her zaman bilimin, doğruluğun ışığından gitmelerini öğütlediğin için çok teşekkür ederim. Ata’m, bizlere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı armağan ettin, bağımsızlık ve özgürlüğümüze sahip çıkmamız, ülkemize sahip çıkmamız adına bu bayramları bize hediye edip aynı zamanda her Türk gencinin ezbere bilmesi gerektiği Gençliğe Hitabe’yi yazarak bize yol gösterip, öğüt verdin. Senin sözlerin, bıraktığın eserler, armağan ettiğin bayramlar ve tüm 23 Nisan’larda, seni hatırlar, her zaman aklımızda ve ezberimizde olması gereken sözlerini tekrarlarız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını çocuklara ve gençlere bıraktın, bizi önemsedin ve çok sevdin.

Cumhuriyete kadar olan dönem zorluklarını, başarıları, zaferleri, çok çalışmanın getirdiklerini, milletin bu toprakları vermemek adına yaşadığı zorlukları ve milli mücadele dönemini bizlere bizzat kendi kaleminden anlattın ve bizler sana layık olmaya çalışacağız. Bir çok sözünde tüm ümidinin gençlikte olduğunu belirtip bizlere ne kadar değer verdiğini her alanda gösterdin. Türk gençleri ve Türk çocukları, seni hiç bir zaman unutmayacak ve bıraktığın eserlerine sahip çıkacak.

Büyük liderler büyük ve önemli kararlar alırlar. Bu kararların neyle ilgili olduğu çok önemlidir. Eğer bir lider aldığı her kararı gençler ve çocuklar için alıyorsa o iyi bir liderdir. Ata’m bugünü çocuklara armağan ediyorum derken sadece çocuklar mutlu olsun diye değil özgürlüğümüzün ve egemenliğimizin de aynı zamanda çocuklara ait olduğunu gençler ne kadar özgür olursa ülkenin de aynı şekil de o kadar özgür olacağını öngördün. Büyük lider bencil olmayan liderdir. Paşamız da hiçbir zaman kendini ya da sadece ülke çıkarlarını düşünerek hareket etmedi. Her zaman geniş çaplı düşünüp bu özel günü dünyadaki bütün çocuklara armağan etti. Senin düşüncelerin diri olduğu sürece biz hep özgür ve hep egemen kalacağız.

(Visited 135 times, 1 visits today)