UMUT

Umudunu kaybetme, çünkü umut, içindeki küçük çocuğu yaşatıyor. Bizi biraz şekerle bile mutlu eden umuttur. Bizi mutlu eden sadece şeker değil, aksine bizi mutlu eden hayatta sürprizlerle karşılaşma şeklimiz yani yol gösteriyor ki hayatta beklenmedik güzel şeyler de olabiliyor. Basit bir yola çok derin anlamlar yükleyebilir, belki de onu başarımızın anahtarı haline getirebiliriz.

Umudunuzu kaybetmeyin, çünkü umut, coşkunuzu canlı tutan ve mutlu bir gelecek için savaşmanızı sağlayan şeydir. Umut, hayatımızın ne kadar kötü gittiğini bilsek de geleceğin değişebileceğine inanmamızı sağlayan şeydir. Yarın sabah uyanana kadar bizi bekleten işte bu umut, işte veya hayatımda bir şeylerin daha iyiye doğru değişeceği.

Umut etmeyi asla bırakmayın çünkü bir şeyi kaç kez kaçırsak da yeniden başlamamız için bize güç veren umuttur. Belki bir yardım eli size ulaşır ya da önünüzde işimi kolaylaştıracak bir yol açılacağını düşündürür ama bazen o ümidin peşinden gidersiniz ve bundan mutlu olursunuz, bazen de bunların peşinden koşarak yıllarınızı harcarsınız. umutlar.

Umudunuzu kaybetmeyin çünkü umutla her gün işe, okula veya herhangi bir yere gidecek gücü buluyoruz. Belki daha iyi bir gelecek için birine gidersiniz ama insanlar bu kadar basit şeylere umut bağlamadıklarında üzülürler. Ancak, o kadar basit değil, umudunuzu bir şeye koyun, böylece her şey istediğiniz gibi olsun, sadece gerçeküstü kitaplarda. Bir şeyin olmasını gerçekten istiyorsanız, çabalarınızın veya eylemlerinizin başarısız olmasına da hazırlıklı olmalısınız.

Umudunu kaybetme, çünkü umutsuz bir dünyada cümlesiz bir dünya demektir. Umut, en basit hayalleri kurduğunuzda bile “Eğer bu gerçekleşirse…” veya “Gelecekte…” dedirten şeydir. Bir buluş denilince akla ilk gelen umut, “Ya böyle bir şey olursa…” dedirten şeydir. Tabii bazen bu hayallerin bize pahalıya mal olduğunu da unutmamalıyız, örneğin telefonu kazandığınızı öğrenip sadece kredi kartı bilgilerinizi gizli bir numaraya gönderdiğinizde, sizi dışarı çıkarabilecek boş hayallere dalın. büyük bir şokla bu hayal dünyasının

Asla ümidinizi kaybetmeyin çünkü umut, en zor zamanlarda bile hayatta kalmak için savaşmamızı sağlayan şeydir. Her şeyini kaybetmiş bir insan, bu mücadelenin ilk aşamasından vazgeçecek ve geri çekilecektir. Ancak ümidini kaybetmeyen insan her şeyini kaybedemez değil mi? Hâlâ kaybedecek bir şeyi olduğu için hayata tırnaklarıyla tutunur, tırnaklarıyla da hayattan istediğini çıkarır. Ne yazık ki, umudunu yitirmiş birinin her şeyini kaybetmesi kadar kolaydır. Hayal bile edemediğiniz gelecekteki servetiniz ne kadar önemli olabilir ki?

(Visited 4 times, 1 visits today)