Umut

Neredeyse bir ay önceydi, okul ingilizce sınavını  altı nisanda yapacaklarını söylemişti. Ben tarihi ilk duyduğumda çok üzülmüştüm çünkü benim üç ile yedi nisan arasında milli takım seçme yarışım vardı. Yarışa gidemeyecektim , antrenörüm de bu duruma çok üzülmüştü çünkü biz bu nisanda A milli olup yurt dışına yarışlara gitmeyi planlıyorduk. Neyse aradan biraz zaman geçti tam yirmi yedi mart günü bize ingilizce sınavını yirmi nisana aldıklarını söylediler. Söyledikleri zaman sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Çünkü ben yarışım ağustosta diye yüzmeden çok okula ağırlık vermeye başlamıştım. Hemen annemleri aradım onlarda Murat hocayı aramışlar. Ama ne kadar şanslı bir insansam dosya gönderim son tarihi yirmi beş martmış. Okula çok kızgındım iki gün önce söylemediklerini ki ben ilk sınav tarihini öğrendiğimde müdür yardımcısı bana sınav tarihi değişmez demişti. Neyse herkes kısmet değilmiş dedi bir şekilde geçti benim de üzüntüm.

    Arkadaşlarım yarışa gittiler bende onların sonuçlarına bakabilmek aynı zamanda da kendi branşımın derecelerine bakamak için çok heyecanlanıyordum. Arkadaşlarımın hepsi kötü yüzmüşlerdi bir tanesi de hırsına yenik düşmüştü. Nox diye kullandığımız bir yardım kaynağı var. Yarışdan önce onu fazla kaçırmış ve yarışda enerjisini tam harcayamadığı için de yan etkilerinden etikilenmişti. Diğer üçü baraj geçip dördüncüsü ise baraj geçmeden gitmişti. Benim şahsi düşümcem hepsi kendilerini çok büyük yüzücü sanıp milli takım yarışında çok büyük şeyler yapacaklarını sanarak gittiler bu düşünceleri de hepsinin yarışını kötü etkiledi.

  Nisandaki milli takım yarışından ümidimi kestiğim için ağustosadakine hazırlanıyordum ama mayıs sonunda yarış olduğunu öğrendim. Bu şanslı haberin üstüne de daha önceki derecelerimden dolayı altrenatifden milli takıma giridiğimi öğrendim. Okul çıkışında öğrenmiştim ve mutluluktan ağlayıp hemen antrenörümü aramıştım. Ama öğrendim ki bu yarış da benim kimya, matematik ve biyoloji sınavlarıma denk geliyormuş. Bir seçim yapmak zorunda bıraktılar beni. Bende yarışı seçtim çünkü şans eseri girdiğim milli takıma bir daha çağırmazlardı beni eğer o yarışa gitmezsem. Başta bu seçimime okul biraz sıkıntı çıkarmış olsa da sonunda onlarda benim neden seçtiğimi anladılar ve bana giremediğim sınavları kasım ayında girmem için şans verdiler.

Benim yarışı seçme nedenim yıllardır emek veriyodum sabah saat beşte kalkıp antrenmanlara gidiyodum. Hergün okul çıkışı neredeyse beş saate yakın antrenman yapıyordum ve bu yarışın bir telafisi yoktu. Kısacası bir şeyden vazgeçmek, her zaman kaybetmek anlamına gelmez.

(Visited 28 times, 1 visits today)