Umut Dolu Yeni Yıla…

Yeni yıla gireceğimiz güne uyanmıştık. İçim kıpır kıpırdı. 2020 biz çocuklar için iyi geçmemişti. Evden eğitim almak, okulumuzda olamamak, arkadaşlarımızla oynayamamak, istediğimiz zaman istediğimiz yere gidememek beni çok üzmüştü. Bu sebeple yeni yıla girerken, çok güzel duygular ve temenniler ile girmenin heyecanını yaşayacaktım. Sonunda akşam oldu ve ailemle 10 dan geriye saymaya başladık. heyecandan yerimde duramıyordum. Hepimiz sarıldık ve son 3, 2, 1 ve sıfıırrrrr.. İşte yeni yıl… İçimdeki Coşkuyu haykırıyordum..

Tüm akrabalarımızı teker teker görüntülü aradık, aramalar bittikten sonra çocuklar için en heyecanlı ana gelmiştik, tabii ki hediyelerin açılması. Annem ve Babam herkese hediyelerini  verdikten sonra benim yanıma bir kutu ile geldiler. Kutuyu görünce çok şaşırmıştım. Acaba içinde ne vardı. Kutuyu tüm heyecanımla açtım. Aman Allah’ım, kutudan mini minnacık bir kedi vardı. Minik kediyi elime aldım sarıldım, öptüm, sevdim. Sanki içime almak istiyordum bu kediyi. Hemen ismini ne koysam diye düşünmeye başladım. O anda parmaklarımın arasındaki kedinin tüylerindeki yumuşaklığı ve bana hissettirdiği duygu ile adı “PAMUK” olsun dedim.  Tüyleri kar gibi beyaz ve yumuşacıktı. Artık minik kedimin adı Pamuk’tu..

Yılbaşında dayımlarda İstanbul’da olduğumuz için 2 gün sonra Ankara’ya evimize geldik. Kedime yeni yaşayacağı evi tanıtmak için can atıyordum. Babam kapıyı açtı ve Pamuk ile içeri girdik. O da heyecanlanmıştı. her yeri gezmeye başladı, benden arkasından koşuyordum.   Daha sonra odama çıkarttım. Yatağımın üstüne çıkmaya çalışıyordu, tabii minik olduğu için çıkamadı. Evin içinde her yeri tanıttım. Kendi kalacağı alanı, nerede yemek yiyeceğini, kardeşimin odası neresi, hepsini gösterdim.

Hediyemi aldığım gün “2021 harika geçecek” demiştim. Pamuk ile çok güzel günler geçiriyoruz. Sorumluluklarımı daha da iyi kavramaya başladım. İyi ki Annem ve Babam bana bu hediyeyi aldılar. Çok mutluyuz. Umarım tüm çocukların yeni yılları güzel geçer.

(Visited 30 times, 1 visits today)