UMUTLU YILLAR

İnsanlarda genel bir yargı vardır. Yeni yıla girersen o yıl öyle geçer diye. Ne kadar mutlu ve huzurlu girersen o kadar güzel geçer ne kadar solgun ve umutsuz girersen o kadar kötü geçermiş o yıl. İnsanların bunu demesinin sebebi ne hissedersen onu yaşarsın psikolojisi bence. Her şey kafada bitiriyor çünkü. Yaptıklarımız da, yapmak istediklerimiz de, yapmaya çalıştıklarımız da…

Her bir yıldan yeni yeni şeyler öğrendiğimizi düşünüyorum ben. Kaç yaşınızda olursanız olun. Bir önceki yıl sizi daha bir güçlü yapar. Belki daha bilgili belki de daha düşünceli. Yani atlattığımız her yıl bizim için ayrı bir ders aslında. Bu yıla girerken yapacaklarımın arasında merak var. Merak etmeyi öğrenmek istiyorum ben. Neyin neden olduğunu daha fazla sorgulamayı, aklıma takılan şeyleri çekinmeden söylemeyi ve fikir almayı. Yani olan şeyi olduğu gibi kabul etmemeyi öğrenmek istiyorum. Eminim ki çoğu kişinin mutlaka yaşadığı bir sorundur. Ben bu sene kafamda kurduğum şeyler dışında bir dünya olduğunu kabullenmeyi öğrenmek istiyorum.

Sevdiklerime daha çok zaman ayırmayı istiyorum mesela. Her geçen saniyenin bile kıymetli olduğunu bir önceki yıldan öğrendim . Kimse kalıcı olmadığı gibi zaman da duran bir şey değil maalesef. Küs olduğum insanlarla barışmak istiyorum mesela. Kıymetli zamanlarımızı birilerinin kalbini kırarak geçirmek istemiyorum ama herkese mesafe koymak istiyorum önümüzdeki yıl. Ne kadar alırsanız bir insanı hayatınıza, sizi yıkması bir o kadar kolay oluyor çünkü.

Amaçladığım, kafamda kurduğum fakat küçük bir boşlukta kenara attığım konulara daha da odaklanmak istiyorum. Yarım kalan planlarımı tamamlamayı ve hedeflediğim hayata bir adım daha atmak istiyorum. Bu sene hayatımın tamamen benim ellerimde olduğunu ve hiçbir kişinin istesek de bunu ellerimizden alamadığını öğrendim. Seneye kendi hayatımın yollarını kendim çizmeyi hedefliyorum.

“Defne bunu yapamaz” denilen her şeyi bir bir başarmak istiyorum bu yıl. Örneğin bir sporu, bir yemeği, bir işi, yani akla gelebileceğim her konuda üstüme kapatılan kapıları teker teker açmak istiyorum. Onlar dedi diye değil ama ben bunu yapabileceğimi bildiğim için tamamlamak istiyorum aklımdakileri.

En önemlisi de, bu yıl sağlığımın benim için aslında en önemli şey olduğunu öğrendim. Vücuduma zararı dokunan hiç bir şeyi sokmak istemiyorum. Takıntılı olduğum kilo meselesini kenara atıp ne kadar kilo verdiğimle ilgilenmek yerine, bağışıklık sistemimin her geçen gün ne kadar iyiye gittiğiyle ilgilenmek istiyorum.

Hepimize şimdiden çok mutlu çok umutlu yıllar diliyorum.

2021 неоновая вывеска, яркая вывеска. | Премиум векторы

(Visited 64 times, 1 visits today)