Unicorn Stag

Unicornlar Gerçek mi?

Unicorn (tek boynuz) efsanesi gerçek mi?

Hepimizin peri masallarında duymuş olduğu tek boynuzlu at efsanesi aslında gerçek olabilir mi? 

*Açıkçası yıllardır merak ediyorum. Hadi gelin beraber inceleyip araştıralım ve bulalım!

Hazır mısınız? – Ben değilim.

*Buraya daha çok bilimsel olması için tarihini ve kim tarafından bulunduğunu yazmayı çok isterdim lakin şu an sizi bu kadar aşırı bilimsele kaçan şeylerle sıkmak istemiyorum. Bunun için çok bilimsel bir şeyler arıyorsanız sayfayı kapatabilirsiniz. Sizi sıkmayan bir yazı olacağına inanabilirsiniz.

Efsaneler içinde, Unicornların kanını içtiğimiz zaman ölümsüz olabileceğimiz, aynı zamanda öldürdüğümüz zaman lanetlendiğimiz geçiyor. Aslında tekboynuzların Hindistan’da bulunan bazı kalıntılardan dolayı Hindistan kaynaklı bazı kalıtımsal özellikler sonucu olabileceğine inanıldı. Yani bunlara  göre gerçekten tek boynuzların yeryüzünde bulunmuş olması çok olasıdır. Ama bu kalıntıların tek boynuzlu Hindistan gergedanına ait de olabilir tabi.

 

tek boynuzlu hindistan gergedanı ile ilgili görsel sonucu

Tek boynuzlu at  günümüzde masumluğu ve saflığı da simgeliyor. Her ne kadar gerçek olmadığı öne sürülmüş olsa da hala tek boynuzluları araştıran insanlar çok fazla. Dolayısıyla gerçek olmadığı konusu da kesin bilgi anlamına geçmiyor .

tek boynuzlu hindistan gergedanı ile ilgili görsel sonucu

Unicornların aynı zamanda günümüzün en trend modası olan “slime” denilen şeyi kusmuş olduğuna da inanılır.

Aynı zamanda dünyanın neredeyse en çok izlenen efsanesinde Yani Harry Potter isimli film serisinde de unicornlara yer veriliyor.

Hatırlayacağınız gibi bu filmde Voldemord  denilen kişinin unicorn kanı içerek ölümsüz kaldığını öğrenmiştik.

harry potter unicorn ile ilgili görsel sonucu

Yine aynı film içerisinde unicornun kustuğu varsayılan “slime” da geçmektedir.

harry potter unicorn ile ilgili görsel sonucu

Sadece Harry Potter filminde değil aynı zamanda birçok bilim kurgu filminde de unicornlara değinilmektedir.

Unicornların bu kadar yaygın şekilde kullanılmasında İncil’de tek boynuzlara değinilmiş olması da etkili olmuş olabilir tabi ki.

Yine söyleyelim, henüz gerçekten var olup olmadıkları ile ilgili kesin bilimsel bir bilgi bulunmamaktadır. Ve ayrıca kendi adıma konuşuyorum  yaptığım yoğun araştırmalar sonucu ben yine de unicornların varlığına inanıyorum.

UNİCORNLAR GERÇEK! – BENCE 

  • Umarım bu bilgiler ileride bir zaman bilimsel kanıtlarla karşımıza çıkar. Ki saçma bilgiler vermiş olmam.
  • Bu çalışmayı gerçekleştirirken, kaynakça olarak hem kendi fikirlerimi, hem internetten yapmış olduğum araştırmalardan derlediğim bilgileri hem de en iyi arkadaşım Unicorn’ları en iyi bilen İrem Özen’den edindiğim bilgileri kullandım. kendisine de ayrıca çok çok teşekkür ediyorum bana vermiş olduğu yeni bilgiler için.
(Visited 3.209 times, 1 visits today)