Unicorn Stag

Unicorn

Efsane mi yoksa Gerçek mi? Unicorn’lar…

Unicornları veya diğer adıyla tek boynuzlu ataları hepimiz biliriz hepimiz çok  kez isimlerini duymuşuzdur efsane mi gerçek mi acaba? Bu ayki bloğumda sizlere  bundan bahsedicem.

Uniornlardan yani tek boynuzlu atlardan dünyada olup olmadığı tespit edilmedi ve bilim adamları veya bilim kadınları araştırıyorlar. Ben daha önceden iki bin on altı yılındaki şubatta araştırmıştım edindiğim bilgileri sizler paylaşacağım sizlerin ve tüm dünyanın bildiği gibi daha keşif edilmedi. Tam bilinmiyor ama tahminlere göre eskiden dinozor gibi canlıların arasında yer alan yaratıklardı unicornlar yani tek boynuzlu atlar. Tek boynuzlu atlar M.Ö yani milattan önce varmış eski insanlar görürmüş ama milattan önceki 600 yıllarında insanlar onların nesillerin yok olmaya başladığını söylemiş. Bilim adamları deniz kızı olduğu gibi  tek boynuzlu atlarıda yıllardır arıyorlar nedenini bilemesekte taaa ki çok önceden gergedanla atın çiftleşmesiyle oluşup gergedana daha çok andıran tek boynuzlu atları yani unicornları atlara benzeterek oyuncak çıkarıyolar ve  filmlerde de hep görüyoruz.

Unicornlar asil olunduğu düşünlür aslında çok saldırganlar ama biz insanlar uyduruyoruz. Unicorn denilince Türkçe de tek boynuzlu mısır oluyor. Ve mısır denilmesinin nedeni boyuzu mısırı andırması.bence hayalet gibi hayali veya efsane bilemeyiz ama unicornların tatlılığı ve güçlerinden başlayalım. Tek boyunuzlu atlar Mor mavi pembe beyaz siyah ve tüm renkler yani gökkuşağı renklerinden oluşan unicornlar yani tek boynuzlu atlar asil olduğu için kendilerini sevdirmez kendilerine yemek verilmesini istemez ve kendi üzerine binilmesinden ötürü onları ısırıyor ve saldırıylor yani adamı dövüyor adam zarar veremiyor sınırlı sayılda kalmış millattan önce yani M.Ö 600 yıllarında.tek boynuzlu atlar sevecen olarak anlatılır öyle abartılı anlatılırki insanlar yanlış anlar insanlar hep sıkıntı yaşarlardı aslında unicornlarla.Aslında tek boynuzlu atların kanatları yoktur eğer efsane değil ise.

Unicornla ilgilli  bir hikayemi  anlatıcam.Bir zamanlar tek boynuzlu atların görülmemediği bir ormanda tek boynuzlu atlar yaşarmış bir tek boynuzlu at dallara takılmış çırpına çırpına çıkmış ama keşke çıkmasymış çok yüksek bir yerden düşmüş ve ordan yuvarlanırken tüm sihirini ve labavatuara götüreceği iksirleri düşürmüş ve hayatını kaybeder ama oraya bir gergedan yumurtası bırakıldığı için sihir ve iksirlerle birden fazla tek boynuzlu at yaşamaya başlamış

(Visited 178 times, 1 visits today)