Unutulmaz Gezi

Bildiğiniz gibi Türkiye bir çok kültürü içinde arındıran ve bütün iklim kuşaklarının yaşandığı, konum olarak ta Asya  ve Avrupa’yı birbirine bağlayan önemli bir ülke. Türkiye’nin en çok dikkat çeken özelliği Akdeniz’e kıyısı olan şehirleri ve sıcak denizi , bu şehirler bir çok turisti yazın ağırlıyor.

Bu yüzden sizi ilk olarak Akdeniz çevresindeki şehirlerimize götürmeyi planlıyorum. Orada yapabileceğiniz bir çok aktivite var , belki bir çoğunu ilk defa deneye bilirsiniz. Su sporları çok ünlü olan şehrimiz Antalya’da bir gün geçirmeyi ve bir güne ne kadar aktivite sığdırılabilecekse hepsini ayarlayacağım.  Antalya’dan sonra sizi başka sıcak bir şehire götürmek istiyorum. Ege denizine kıyısı olan İzmir, bir çok Türk insanının emekli olduklarında yerleşmeyi istediği yerdir. İzmir de sizlere yaşantıyı göstermek için şehirde gezmek gibi bir plan yaptım. İzmir’de Antalya kadar yapıla bilecek aktivite yok bir daha yavaş ve huzurlu bir şehir. İzmir’den sonra sizi en çok yorulacağınız yer olan İstanbul’a geçeceğiz , İstanbul bir çok insanın düşündüğünün aksine Türkiye’nin başkenti değildir ama rahatlıkla en gelişmiş şehri diyebiliriz. Yine burada da yaşantıyı görmenizi istiyorum , çok büyük bir nüfusu olmasına rağmen Türkiye’nin en küçük şehirlerinden biridir  ve trafiği  bir çok kişiyi dışarıya çıkmaktan korkutur bu nedenle hem insanları görmeniz bakımından hem de ulaşımın nasıl işlediğini öğrenmeniz için gitmek istediğimiz yerlere toplu taşıma ile gideceğiz. İstanbul’da uzun bir gün geçirdikten sonra sizleri Karadeniz’ e kıyısı olan Rize gibi çok farklı bir kültürle tanıştırmak istiyorum. Ülkemizde bir çok mevsimin aynı anda yaşanmasından dolayı her gittiğimiz yerde farklı kıyafetler giyimeniz gerekecektir. Karadeniz bol yağış alan ve çok fazla yeşil alana sahip huzur dolu bir şehrimizdir. İstanbul’da çok yorulduğunuz için dünyaca ünlü olan Rize çayını size tattırmak ve rahatlamanızı sağlayacak tahtadan bir evde kalacağız. Dinlendikten sonra biraz da Türkiye’nin doğusunda bulunan Van şehrimize gideceğiz . Van Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden birisidir bu yüzden yanınızda en kalın kıyafetlerinizi ve botlarınızı getirmeyi asla unutmamalısınız. Van’da sizler için küçük bir dağa tırmanış planı yaptım , gerekli ekipmanları oradan alacağız. Dağ tırmanışını aslında ben de ilk defa yapacağım için bize yardımcı olacak birini buldum , hiç bir aksilik yaşanmaması için onun komutlarını dinleyeceğiz. Uçağınız yine Antalya’dan kalacağı için Antalya’ya yakın bir şehir olan Adana’yı da sizlere göstermek istiyorum. Adana Türkiye’nin en sıcak şehirlerindendir burada sizlere özel Türk yemeklerinden tattıracağım. Oradan da sizi tekrardan Antalya’ya götürecek ve uğurlayacağım.

Gezi boyunca çok yorulacaksınız ama buna değeceğine eminim. Bütün şehirlerde farklı iklim koşullarını rahatlıkla anlayacaksınız . Elimden geldiğince eğlenmenizi ve yeni şeyler denemenizi sağlayacağım. Gezi için hazırlıklı olun çünkü Türkiye’de her an başınıza değişik bir olay gelebilir.

(Visited 45 times, 1 visits today)