Unutulmaz İtalya Gezim

Yaz tatiline az bir süre kalmıştı. Günler sayıyordum yaz tatili için. Çünkü yaz tatilinin ilk günü babamla beraber İtalya’ ya gidecektik. Başta ben olmak üzere ikimizde çok heyecanlıydık. Daha önceden babamın birçok yurtdışı seyahat tecrübesi  vardı. Ama benim bir ilk olacaktı. Bu büyük seyahat için tüm hazırlıklarımı tamamlamıştım. Artık tek sorun zamandı. (Yani en azından ben öyle sanıyordum.) Ertesi gün babam eve morali bozuk bir şekilde  girdi ve bana oğlum pasaportları alamadık bir sürü sorun çıktı dedi. Ben de doğal olarak çok endişelendim içimde bir an için de olsa bir kuşku oluştu. Biraz kendime gelip rahatlamam için dışarı çıkmaya karar verdim .Tam  babamdan izin alıcaktım ki babam beni geri çevirdi. Merak etme şakaydı neredeyse her şey hazır. Sadece tek bir sorun var o da uçak biletleri dedi. Uçak biletleri gerçekten çok pahalı en uygun fiyattı bulabilmek için çok uğraşıyorum ama derken annem oradan atıldı.

alp dağları ile ilgili görsel sonucu

Buldum buldum diye haykırdı evin içinde Buna karşılık babamla ben sadece boş bakışlarla yetindik ve birkaç saniye sonra annem konuşmasına devam etti. Sizin için en uygun uçak biletleri fiyatlarını buldum dedi. Ailecek bu duruma çok sevindik. Birkaç hafta sonra okullar bitmiş ve yaz tatili gelmişti. akşama doğru annem, babamla beni hava alanına bıraktı. Yakalşık 3 saat sonra İtalya’ ya ayak bastık. İtalya’ da 5 gün kalıcaktık. Zaman geçtikce İtalyayı daha çok seviyor ve birkaç İtalyanca kelime

alp dağları ile ilgili görsel sonucu

öğreniyordum. İtalya’da yanlız değildik. Babamın çok yakın olduğu ortaokul arkadaşıda bizimle gelmişti ve bize

sürpriz yapıp Alp Dağlarının hemen yanında bir otelde iki oda kiralamıştı. Otel oldukça güzeldi. Ayrıca yemekleri de güzeldi. Ama tabikide Türkiye’nin yemekleri bir başkaydı. Son gün hariç Alp Dağlarında sabahtan akşama kadar kayak kaydık. Gerçekten çok eğlenceliydi. Ama oldukça yorucuydu da. Son gün kardeşime peluş oyuncak ve İtalya’dan çok güzel hatıra kalacak hediyeler aldık. Ankara’ya geldiğimde herkese İtalya maceramı anlattım ve bir daha yurt- dışına çıkmak için uygun zamanı bekledim.

(Visited 98 times, 1 visits today)