Ütopya

Her insan dünyanın oluşumundan beri bir şeylerin doğru gitmediğini hisseder. Kendi başına ya da bir toplulukla bir şeyler yapmak isterler. Dünyadaki o rahatsız edici, eksik ya da yanlış şeyleri düzeltmek isterler. İşte ben de onlardan biriyim. Bir çok insanın aksine düzeltmek istediğim şeyin şu ana etki etmesinden çok geleceğimizi değiştirmesiniz istiyorum kısacası insanların, insanlığın vicdan duygusuna dokunmak ve o duyguyu saklandığı yerden çekip çıkarmak istiyorum. Eğer insanlar duygularını, mutluluklarını, acılarını, vicdanlarını, umutsuzluklarını, umutlarını hissederlerse hayatlarında, yaşamlarında ve dünyada bir şeyler değiştirmeye başlarlar.

Bir dilek tuttum, gerçek oldu hayatım bir anda değişti demek isterdim tabii ki fakat işler çizgi filmlerdeki gibi bir dilek dilemekle ya da parmak şıklatmakla olmuyor. Harekete geçmek lazım. Ama hayalini de kurmuyor değiliz. Bir hayal edin dünya üzerindeki tüm ırkçılık bitmiş, yoksulluk bitmiş; biyolojik,soğuk ve fiziksel savaşlar son. bulmuş ;kendimizi  olası tüm doğal afetlerden koruyabilecek kadar geliştirdiğimiz mimari yapılarımız oluşmuş , dünya üzerindeki bir çok hastalığa çare bulunmuş,hayvanlar mutlu insanlar mutlu, küresel ısınma diye bir şey yok ve daha fazlası…

Her şey çok güzel olmaz mıydı? Aslında bunları yapmak bizim elimizde. Ama insanlık olarak hiçbir şeyi pratiğe aktarmıyoruz. Bizim için herşey teoride kalıyor . Bunun asıl nedeni insanlık içinde vicdanın olmayışı mı yoksa insanlığın içindeki vicdanı dışarı çıkarmak istemeyişi mi tam olarak anlam veremiyorum.

(Visited 46 times, 1 visits today)