Uykudan Sonra Hayat Var

Ben bu yazımda ruhun bedenden ayrılma olayı olan “astral seyahat”ten bahsedeceğim. Astral seyahat, benim uzun zamandır ilgimi çeken bir konu. Ruhunuzu kontrol edebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Evet, bu mümkün. Tabii ki bu olayın sahte olduğunu da düşünen var doğru olduğunu da. Bana farklı bir evrene geçmek ve bedenimizi kontrol etmek mümkün gibi geliyor. Peki siz astral seyahatin ne olduğunu biliyor musunuz?

Astral seyahat, ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir yani beşinci boyut. Peki merak ediyor musunuz bu beşinci boyuta nasıl geçiyoruz?

Bence bu seyahat için birinci şart cesarettir. Çünkü çoğu insan o boyutu merak eder ama korktuklarından ve cesaret edemediklerinden yapamaz. Astral seyahate başlayacakların kalp hastalıkları ile ilgili bir sorunu olmamalıdır. Bu seyahat sırasında özellikle ilk tecrübe esnasında doğal olarak insanda aşırı bir heyecan olacağından bu tür bir çalışma kalp hastalarının kalp krizi geçirmelerine sebep olabiliyormuş. Aslında korkulacak hiç bir yönü olmayan bu deneyim yine de kalp sorunu olanlara tavsiye edilmez.

Ben bu olayı iki başlıkta inceleyeceğim: gevşeme ve uygulama.

 

Bu durum kendisine parapsikolojide de yer bulmuştur ve "beden-dışı deneyim" anlamındaki "out-of-body experience" (OBE) olarak geçer.

GEVŞEME

Öncelikle rahat bir yatak ve sessiz bir ortam seçilmelidir. Yatağınızın karşısında varsa bir tabloya yoksa sade bir yere yoğunlaşmak gerekir. Yalnız bu tabloya veya sade bir yere öylece bakılmamalı, yoğunlaşmak için bakılmalı. “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor. Göz kapaklarım ağırlaşıyor. Gittikçe bütün bedenimin ağırlaştığını hissediyorum.” gibi cümleleri de 4-5 kez tekrarladıktan sonra gözlerinizi açın.Fakat durumunuzu kesinlikle bozmayın ve yerinizden kıpırdamayın. Artık astral seyahate hazırsınız.

Astral Seyahat ile yanınızda birileri olabilir.

 

UYGULAMA

Uygulama için de sessiz ve rahat bir ortam şart. İlk başta ruhun seyahat edeceği yer belirlenmelidir. Bu yer, bedeninizden 2 metre uzaklıkta belirgin bir yer olmalıdır. Gözlerinizi kapattığınız anda karşınıza çıkan siyahlığa konsantre olmalısınız. Sonrasında ise bir gücün sizi yukarıya seçmek istediğini düşünün ve bunu gerçekten isteyerek yapın. Kulağınızda çınlama sesleri ve kalp atışlarınızda hızlanma olacaktır. Bundan sakın korkmayın. Eğer bu korkuyu bırakamazsanız astral seyahati gerçekleştirmeniz mümkün değil.

Peki bu şekilde yapılan ya da istem dışı yapılan astral seyahat tehlikeli mi?

Şimdiye kadar yapılan denemelerde hiçbir tehlikeli duruma rastlanmamış. Bazı kişiler astral seyahatte ölümün gerçekleşebileceği söylüyor fakat aksine hiç olmadığı kadar güven taşıyan bir durumdur. Çünkü ölüm anı, gümüş kordonu denen bağın kopması ile gerçekleşir. Bu da sadece trafik kazalarında, düşmelerde kısacası ölüm tehlikesi olan fiziksel eylemlerde olur. Astral seyahatte gümüş bağı yatağımıza bağlıdır ve ölüm gibi tehlikesi yoktur.

İlk astral seyahate çıkan acemi kişiler sokakta insanların kendini çıplak vaziyette göreceklerini zannederek çekinir, utanırlar. Sokakta dolaşan ruhunuzdur. Bedeniniz halen odanızda, yatakta yatmaktadır bunu unutmayın.

Somut verilere dayandırılamayan astral seyahat kanıtlanabilirlik açısından da bilim dünyasını zora sokuyor. Israrla deneyin diyemem ama bilgi sahibi olmakta fayda var.

(Visited 138 times, 1 visits today)