Uzaktan Eğitim

Karantina sürecine girdiğimiz andan itibaren herkesin aklında bir soru vardı. ” Okullar nasıl devam edecek?” Her ne kadar karantina süreci bazı kişilerin hoşuna gitmiş olsa bile eğitimimiz zevklerimizin her zaman önüne geçer. Her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu konunun da bir çözümü bulundu. ”Online Eğitim”

Günün çeşitli saatlerinde gerek online bir site üzerinden gerek ise yüz yüze ders ile eğitimimiz devam etmekte. Hem eğitimcilerin hem de eğitilenlerin oldukça hoşuna giden bu durum ileriki zamanlarda devam ettirilebilecek mi sorusu da gündemimizden inmemekte.

Bu ”Online Eğitim” sürecini uzun zamandır planladıklarını söyleyen eğitimcilerin ellerine bunu deneyimleyip işe yarayıp yaramadığının fırsatının geçmiş olduğunu belirttiler. Bu sözlerin ardında da biz eğitilenler yeni bir şeylerin olabileceğini düşünmüyor değiliz.

Teknolojinin de ilerlemesi ile her şeyi online bir şekilde halledebilmekteyiz. Artık eskisi gibi ödev verildiğinde kütüphaneden kütüphaneye koşan çocuklar yok. Onun yerine saniyelerimizi alabilecek şekilde hemen internetten yardım alabiliyoruz. Bir proje teslimi olduğunda artık bunları sanal bir şekilde yapabiliyoruz. Bu sebeple sanal ortamdan eğitim görmek iyi olabilir.

(Visited 33 times, 1 visits today)