Uzay mı Dünya mı?

“İki yüz elli bin dolar ödeyerek bir haftanı uzayda geçirmeyi mi, yoksa aynı miktar parayla dünyanın pek çok ülkesini mi görmeyi tercih ederdiniz?” şeklinde bir soru bana sorulsa, cevabını biraz düşünmek isterdim. O yüzden kararımı  bulmaya çalışayım.

Dünyanın bir çok yerine görmek eğlenceli olabilir. Ama NASA ’nın uzayda bir hafta kalma konusunda bir çalışması var. İsteyenler NASA’ya başvurarak bir hafta uzay yolculuğuna çıkabilirler. Bu fikir de aslında fena görünmüyor gibi. Uzaya çıkmayı kim istemez ki.

Ben uzaya çıkmayı ve bir hafta kalmayı istemem. Çünkü tehlikeler ile karşılaşabilirim. Bu da beni aslında korkutuyor. Mesela, uzaya çıkarken, roketler ateşlendikten sonra motorlar iyi yapılmamışsa yer yüzüne çakılabiliriz. Uzayda yürürken sırt çantamızda taşıdığımız oksijenli hava bitebilir ya da hava depomuz delinebilir. Bunlar gibi kazalar beni tedirgin ediyor. Bu nedenle, dünyanın birçok ülkesini görmeyi tercih ederim. Ancak dünyadaki 29 ülke dışındaki ülkeleri görmek isterim. Çünkü bu 29 ülkede Corana virüsü salgını var. Bu yüzden tedbirli olup, Corana virüsü bulaşan yerlere gitmeyerek tedbir alırım.

 

(Visited 92 times, 1 visits today)