UZAY MI DÜNYA MI?

İnsanlar yüzyıllardan beri Dünya dışındaki bir gezegende yaşama hayali kurmuştur. Bir grup farklı bir gezegende yaşamaya odaklı çalışmaların yapılmasını önermiştir. Diğer grup ise ilk önce Dünya’nın düzeltilip daha yaşanabilir bir hale gelmesini önermiştir. Bu olaylarında sayesinde insanlar ikiye ayrılmıştır. Has NASA discovered another Earth?

Farklı bir gezegende yaşamak isteyenlerin en geçerli sebepleri Dünya’nın artık geri dönülemeyecek hale geldiğine inanmasıdır. Dünya’yı terk etmeyip düzeltelim diyenlerin ise en geçerli sebebi Dünya gibi mükemmel ve eşsiz bir gezegen bulamayacaklarını düşünmeleridir. 

Farklı bir gezegende yaşamak için birçok kaynağa ve zamana ihtiyacımız vardır. Bu düşünüldüğü kadar kolay değildir. Fakat bütün bu zorlukları çözümüne ulaştırabilirsek bir süreliğine insanlık, birkaç ciddi sorundan kurtulacaktır. Tabii ki de birçok sorun daha çıkacaktır. 

Dünya’yı düzeltip daha yaşanabilen bir yer yapmak işi de epey bir zordur ve zaman ister. İlk önce insanoğlununSave the planet! | Baamboozle eğitim düzeyini aynı seviyeye getirip eşit şartlar sağlanması gerekir. Bundan sonra kaynakların ve enerjinin düzgün kullanılması öğreterek daha iyi bir seviyeye getirmek kadar zorlayıcı bir şey az bulunur. Dünya’nın yaşanabilir bir hal alması için çözümlemesi gereken daha birçok sorunu vardır. Bu sorunları çözümleyebilir hale getirirsek Dünya’da yaşayan canlılar ve doğa için çok iyi olur. 

İki düşüncede birbirinin karşıtı gibi gözükse de bakıldığında birbiriyle bağlantılıdır. Ve ikisinin de çıkardığı sorunlar birbirinin sayesinde çözülebilir. 

(Visited 120 times, 1 visits today)