Vainglory Oyun Tanıtımı

Vainglory, Super Evil Megacorp şirketinin tek oyunu olup, online ve çok oyuncuyla oynanabilen; iOS, Android ve Amazon ortamında indirilebilen mobil bir düello oyunudur.

Oyunda bir takım 3 kişidir. İlk başta oyuncular yol, orman, gezinme olarak rolleri paylaşır ve oyuna başlarlar. Oyunun başında 300 altınla başlanır. Sonra herkes kendi rolüne gider. Her karakterde 3 yetenek vardır ve bu yeteneklere ve düşmana göre eşya alınmalıdır. Oyunda 3 market vardır. Bunlar düşman bölgesinde, müttefik bölgesinde ve ormanın ortasında bulunur. Alışveriş yapmak için oyuncular bu marketlerin yakınında bulunmak vainglory_halcyon_fold_map-tifzorundadır. Minyonlar, her takımın bölgesinde bulunur ve para kaynağıdır. Karşı takımın minyonlarını öldürenler canlarına ve güçlerine göre altın kazandırır. Ayrıca her takımın bölgesinde 1 adet minyon madeni bulunur bu maden senin takımına geçtiğinde takımının yoldaki minyonları güçlenir ve karşı takım tarafından öldürülmesi zorlaşır. Eğer rakip takımın ormanına sızıp minyon madeni ele geçirilirse minyonlar maksimum güçte olur. Ortada bir adet altın madeni bulunur ve altın madeni her minyon öldürüldüğünde takımdaki kişilere 300 altın verir. Oyunun 15. dakikasında o maden yok olup Kraken denilen bir yaratık çıkar bu yaratık güçlü ve kesilmesi zordur. Her ele geçirildiğinde karşı takımın yoluna gider ve karşı takım onu öldürene kadar kulelere sırayla hasar verip parçalar. Her takımın bölgesinde 5 kule vardır. Bu kuleler onların yakınındaki karşı takımın minyonlarına ve karşı takıma saldırır. Bu kuleleri yok edip Vain Kristali denilen kristali parçalayan oyunu kazanır.

vain_crystal

Biraz da oyundaki marketten bahsetmek istiyorum. Markette birçok eşya bulunmaktadır. Bunlar; silah, kristal, gezinme, savunma ve hız olarak ayrılır. Kristal ve silah eşyalarını yol ve ormancı seçebilir. Nasıl seçeceği ise karakterin özelliği ve takımının ne seçtiğine bağlıdır. Örneğin bir karakterin yetenekleri kristal eşyalarla daha güçlü ise kristal alınır değilse silah eşyaları ve savunma alınır. Gezinmeci kahramanların ise gezinme ve savunma eşyaları alması önerilir. Savunma eşyaları karşı takıma göre belirlenir. Örneğin karşı takımda güçlü silah eşya alan kahraman veya 2 kahraman varsa zırh alınır kristal varsa kalkan alınır. Oyunda daha sayılmayacak kadar farklı görevde eşya vardır.

Vainglory, Halcyon Fold denilen bir haritada üç kişiye karşı üç kişi oynanmakta ve oyunda yaklaşık 30 karakter 80 görünüm bulunmaktadır.unnamed Görünümler direk para yatırılıp elde edileceği gibi kart denilen ve oynadıkça kazanılan bir sistemle de elde edilebilir. Görünümler, Tier 1, Tier 2 , Tier 3, Limited ve Special Edition olarak 5′ e ayrılır. Tier 1 ler en kolay açılan görünümlerdir ve sadece dış görünüşü değişir Tier 2 ler Tier 1 i açmadan açılamaz ve dış görünümü çok daha fazla geliştirilmiş görünümlerdir. Tier 3 ler ise oyunun neredeyse en zor açılan görünümlerdir. Tier 2 olmadan açılmaz ve yeteneklerin animasyonu, görünümü ve karakterin dış görünüşü değişir. Limited görünümler vainglory-android-resim4sadece belirli bir zamanda açılır ve doğrudan parayla almak gerekir. Bu görünümler Tier 3 ler gibidir bütün her şey değişir. Special Edition görünümler Opal denilen sistemle açılır. Opaller sandıktan çıkar ve kazanılması oldukça zordur. Special Edition görünümler de aynı Limited ve Tier 3 gibidir. Ayrıca Tier 3 görünümleri Tier 1 ve Tier 2 leri açmadan direk para yatırıp alabilirsiniz.glaive_tier-_3_1-13_update Eğer para yatırmadan oynamak ve Tier 3 açmak istiyorsanız Tier 1 ve 2 leri açmak zorundasınız. Karakterler ise para yatırılıp alınacağı gibi her oyunun sonunda kazanılan ”Glory” denilen oyun içi para birimiyle de elde edilebilir. Ayrıca her hafta 1 hafta geçerli olan ücretsiz kahraman döngüsüyle de belirli kahramanları 1 hafta süre ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Oyunda 5 farklı oyun modu vardır. Arbede, sıralama, basit, bot ve parti olarak sıralanmaktadır. Arbede modunda oyunculara rastgele bir kahraman verilmektedir ve oyuncuların ormana girmesi yasaktır. Oyuncular sadece yolda oynamakta olup oyunlar yaklaşık 7-10 dakika sürmektedir. Basit mod normal oyun modudur ve yaklaşık 15-20 dakika sürer. Oyunda belirli bir seviyede olan herkesin sıralaması vardır. Bu sıralama, sıralama unnamed-1oyununu yendikçe yükselir ve kaybettikçe azalır. Sıralamalar 1 bronzdan başlar 10 altın ile biter. 10 altın olmak çok zordur ve her sıralama atladıkça yükselmesi o kadar zorlaşır. Bot maçı ise çevrimdışı yani gerçek olmayan oyuncularla yapılan maçlardır. Çok kolay, kolay, orta, zor ve çok zor olarak 5’e ayrılır. Parti modu ise arkadaşların ile oynanan bir moddur. İstediğiniz kişiyi davet ederek bu 4 oyun modundan birisini oynayabilirsiniz

Oyunda ayrıca lonca ve takımlar vardır. Loncada maksimum 50 kişiye kadar oyuncu davet edilir ve loncadaki oyuncularla oynadıkça tecrüpe puanı verir. Bu tecrübe puanlarının miktarına göre sezon sonu ödüller verilir. Takımda ise oyunculardan biri takım oluşturur ve en fazla 5 oyuncu davet eder ve bu takım büyüdükçe yurt dışında düzenlenen yarışmalara katılma hakkı artar.

Vainglory her ayda bir güncelleşir ve oyuna yeni özellikler, karakterler ve görünümler gelir. Ben Vainglory’yi yaklaşık 1.5 senedir oynuyorum. Oynamanızı tavsiye ederim 🙂 Umarım yazımı beğenmişsinizdir.featuregraphiclaunch

Vainglory’yi indirebileceğiniz yerler:

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/vainglory/id671464704?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superevilmegacorp.game&hl=tr

Websitesi: http://www.vainglorygame.com

 

(Visited 110 times, 1 visits today)