Valiz Hazırlarken Hayatınızı Kurtaran İpuçları

Herkese merhaba, bugün sizlere tatile giderken hayatınızı az da olsa kolaylaştıran fikirler, ipuçları vereceğim. Umarım bu fikirler bir işinize yarar.

Öncelikle hepimizin bildiği gibi tatile hazırlık aşamasında yaşadığımız en büyük sorun valize eşya sığdırma sorunudur. Eminim çoğu kişi bu konuda büyük sıkıntı yaşıyordur. Çünkü kıyafetlerimiz çoğu yeri kaplar. Eğer bu sorunu gidermek istiyorsak, çok kolay bir yöntemi var. Bunun için gereken tek malzeme ise bir buzdolabı poşeti. Peki bu buzdolabı poşeti ne işe yarayacak?

İlk başta kıyafetlerimizi rulo bir şekilde sarıyoruz. Biraz gevşek ve düzgün bir şekilde olmasına dikkat etmemiz önemli. (Gevşek olmasının sebebi kıyafetlerin kırışmış bir şekilde olmaması) Sonra ise rulo bir şekilde katladığımız kıyafetleri buzdolabı poşetine yerleştiriyoruz. Her bir buzdolabı poşetine yaklaşık olarak 4 kıyafet sığar ve bu, kıyafetlerin valizin çoğu alanını kaplamamış olduğu anlamına geliyor.

Başka bir sorun ise, valiz boyudur. Valiz boyunu doğru seçmeniz çok önemlidir. En ideal valiz boyu ise kabin boyudur. Özellikle uçakla seyahat edenlerin büyük boy valiz yerine genellikle küçük boy veya kabin boyda valiz seçmeleri en uygunudur. Eğer uzun süreli yolculuklar yapıyorlar ise, bir tane büyük boy valiz seçmeleri en uygun karardır.

kabin boy valizler ile ilgili görsel sonucu

Şampuan, parfüm gibi sıvı maddelerin valizlere dökülmesi ise karşılaştığımız bir diğer sorun. Eğer bu tür sıkıntılar yaşıyorsanız, şimdi vereceğim ipucu ile sıkıntınızı az da olsa giderebiliriz. Bu sorunu çözebilmek için gereken tek şey ise sadece streç film.

Öncelikle o eşyamızın kapağını açıyoruz ve streç film ile dökülme kısmının üzerini sarıyoruz. Sonrasında eşyamızın kapağını kapatıp, küçük bir poşetin içine koyuyoruz, işte bu kadar!

Son olarak, valizi hazırladınız, tam fermuarı çekecekken, fermuar sıkıştı! Yapmamız gereken şey çok basit. Bunun için tek gerekli malzeme, artık kullanmadığınız bir nemlendirici ruj. Yapılışı ise şöyle;

Nemlendirici ruju fermuara bastırarak sürüyoruz. Fermuarın her yeri tamamen nemlendirici olana kadar sürdükten sonra fermuarı rahat bir şekilde kapatıyoruz. Tabi başka bir yöntem ise eşyalarınızı azaltmak olabilir 🙂

Evet size valiz hazırlarken işinize yarayacak 4 tane ipucu verdim. Umarım bu ipuçları bazı soru işaretlerini kafanızdan silmiştir ve uygularsınız. Görüşmek üzere…

(Visited 442 times, 1 visits today)