VİRÜSLE MÜCADELE

Bugünler de sık sık ismini duyduğumuz bir virüs var. Bu virüs gözle görülemeyecek kadar küçük ve bir o kadar tehlikeli bir virüstür. Bu virüse yakalanmamak için almamız gereken tedbirler vardır. Kişisel temizliğimize önem vermeliyiz. Ellerimizi sık sık yıkamalıyız, kalabalık ortamlarda durmamalıyız, maske ve eldiven kullanmalıyız. Eğer yurt dışından geldiysek 2 hafta evde kalmalıyız. Bu virüs her yaş grubunu etkiliyor özellikle yaşlılar ve hasta olan insanları daha çok etkiliyor.
Dedelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz bizler sizleri çok seviyoruz. Bu virüs sizleri çok kötü etkiliyor. Sizler bu virüse yakalanırsanız hayatınızı kaybedebilirsiniz. Bu virüse yakalanmamanız için lütfen dışarı çıkmayın. Neye ihtiyacınız varsa anne ve babalarımız sizler için ihtiyaçlarınızı alırlar siz yeter ki evde kalın. Bizi sizsiz bırakmayın.
Sevgili arkadaşlar, okullar tatil edildi biz çocuklar uzaktan eğitim alıyoruz. Çünkü bu virüs bizi fazla etkilemese de bizler taşıyıcı olabiliriz. Bu yüzden bizim için sokağa çıkma yasağı geldi. Arkadaşlarım biliyorum evde kalmak zor ama bunu sevdiklerimizi hasta etmemek için yapmalıyız. Derslerimize çalışıp bol bol kitap okuyup ve sağlıklı beslenmeliyiz. Bizler bu kurallara ne kadar çok uyarsak bu virüsü o kadar çabuk yenebiliriz.
Annelerimiz ve babalarımız sizler bizim için bu zor günlerde bile çalışıyorsunuz. En çok sizler dikkat etmelisiniz bu virüse. Çalışırken sosyal mesafeye dikkat ediniz ve eldiven, maske takmayı unutmayın. Ellerinizi sık sık sabunla yıkayın. Bizler için lütfen kendinize dikkat edin.
Bu virüs bizi evlerimize hapsetti ama kendisi dışarıda, bu virüsü hep birlikte kurallara uyarak yeneceğiz. Bizler virüsten daha güçlüyüz. EVDE KAL, SAĞLIKLA KAL.

(Visited 31 times, 1 visits today)