Vizyondakiler

2019 yılının gelişiyle beraber oyuncu ve senaristlerden çokta yeni film haberi geldi. Sevindiren ve beklenen yeni filmler için geri sayım şimdiden başlamışken vizyona girecek çoğu film devam filmi. Peki onlardan hangilerini gördük ve hangilerini yakın zamanda göreceğiz?

Bu hafta vizyondaki filmlere baktığımızda yerli filmlerin ve animasyonların ağır bastığını açıkça görüyoruz. Bu haber romantik filmleri ya da komedi filmlerini seviyorsanız yüzünüzü güldürecektir, aynı zamanda küçük çocukların da yüzüne koca bir gülümseme yerleştirecek filmler de mevcut. İşte o filmlerden bazıları…

Kuzular Kurtlara Karşı 2; sürülerini, onlara saldıran Gark ve kurt sürüsünden korumak için zorlu bir mücadeleye girişen Gri ve kabilesinin hikayesini konu alıyor. Küçük bir kasabada huzur içinde ve sessiz bir yaşam süre kurt ve kuzuların birlikte yaşadığını öğrenen kara kurtların efendisi Gark, duydukları karşısında deliye dönünce Gri adlı kurdun öncülük ettiği sürüyü dağıtma kararı alır. Kurt ve kuzular hayatları üzerinde vir tehdit oluşturan Gark ve sürüsüne karşı birlikte hareket etmek zorunda kalırken zorlu bir mücadeleye girişeceklerdir. Gri ve sürüsü kurtulabilecek mi? Sonunda barış sağlanacak mı? 2016 yapımı Kuzular Kurtlara Karşı filminin devam filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda Vladimir Nikolaev oturuyor.

Gelelim yerli bir film olan ve merakla beklenen “Özgür Dünya” filmine. Kurgu olarak yerli filmlerin genelinden uzaklaşarak kendini gösteren filmde her şey Aslı adında genç bir kadının ülkenin teknolojik gelişimi doğrultusunda fazlasıyla önmeli bir evreye şahit olmasıyla başlar. Ülkeye bomba gibi düşen yapay zeka oyunu aslında hiç de göründüğü gibi değildir. Babası, arkadaşları ve özgürlüğü için micadele etmek durumunda kalan Aslı aynı zamanda özgür dünyanın kurtuluşundan da sorumludur. Filmde kadın erkek eşitliği mesaj olarak verilirken kişisel hayatındaki sorunlara rağmen Aslı, özgürlüğü koruyacak olan kahramana dönüşmelidir. Aksi taktirde her şey için çok geç olacaktır.

Assolist sahneye en son çıkarmış. Geçen yıl geleceği haberi verilen ve serilerdeki bir çok boşluğu tamamlayıp kafalardaki soru işaretlerini silen Captain Marvel, Marvel sinematik evreni hayranları tarafından sabırsızlıkla ve heyecanla beklendi. Peki 8 Mart’ta vizyona giren Captain Marvel beklentileri karşıladı mı? Film ana karakter olan Carol Danvers’ın Captain Marvel’a dönüşümünden değil, Carol’ın Captain Marvel olarak kaza eseri dünyaya düşüşünden ilerliyor. Gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlayan; süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, geçmişte Dünya’da yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu anımsar. Genç kadının güvenebileceği tek kişi vardır, o da SHIELD ajanı olan Nick Fury’dir. Eskiden kim olduğunu keşfeden süper kahraman, onu ölümden kurtaran ve ona güç kazandıran Kree’ler iler şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı arasındaki savaşta önemli rol oynamaktadır. Savaşta taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın anlamını keşfetme yolundadır. Gerçekleri öğrenen Carol kimin yanında olacak? Peki bir süper kahraman olarak bilinen Danvers aslında kim? Hem yeni bir karakter sunan hem de SHIELD’ın başı olan Nick Fury’nin geçmişini ortaya döken Marvel’ın yeni filmi, 26 Nisan’da vizyona girecek Avengers 4 filmi için heyecanı doruklara çıkardı…

(Visited 70 times, 1 visits today)