Voleybol mu Dediniz?

Merhaba sevgili okuyucularım. Voleybol çok iyi bir spor değil mi? Tabi eğer seviyorsanız. Ben voleybolu çok ama çok seviyorum.

Bugün benim voleybol hayatımı anlatacağım. Ben küçükken çok fazla voleybol oynamak istiyordum. O yüzden  site içinde arkadaşlarımla oynamaya başladık. Sonra beşinci sınıfta benim bir arkadaşım vardı o arkadaşım ile hala aynı sınıftayız. O voleybol kursuna gidiyordu. Bana beden derslerin iyi voleybol oynamayı öğretiyordu. Ben çok ama çok istiyordum voleybol oynamayı. Bence voleybol çok iyi bir spor. Voleybol çokta zor değil ama tabi ki zor yönleri de var. Örnek verirsek pozisyonlar servis atarken pozisyon yanlış olursa maçta hemen puan karşı takıma geçermiş veya çizgiye basınca. Daha bir sürü örnek var bir tane daha söyleyim o da fileye saçımız dahi deyse sayı karşı tarafa geçiyor. Bu konularda biraz kuralcı bir oyun. Peki ben neden voleybolu seçtim? Çünkü voleybol oynayan yaşıtlarım çok iyi oynuyorladı. Ve çok eğleniyorlardı. Benim de çok ilgimi çekti. Neredeyse herkes çok güzel voleybol oynuyorlardı. Peki ben niye oynayamayım ki? O arkadaşımdan bana öğretmesini rica ettim. O da beni kırmadı dediğim gibi. Bu yılın başında ben çalışmalara devam ettim. Ve bu yıl okul takımı seçmeleri vardı. Ben ona katıldım. Beş, altı ve yedinci sınıflardan. Benden çok ama çok iyi oynayanlar vardı. Ama benden kötü oynayanlar da vardı. Ben kendimi seçeceklerini hiç düşünmüyordum. Ama beni de seçtiler. Tabi bu okulun başlarında oldu. İlk başlarda çok da iyi oynamıyordum tabi ki de ama sonradan iyi oynamaya başladım. Şu anda bazı kişilere göre çok iyi oynuyorum ama benden daha iyi oynayanlar var çünkü ben voleybol oynamaya ciddi bir şekilde seçmelerde, takıma alınınca başladım. Ama benden daha iyi oynayanlar ya beş yıldır ya da iki üç yıldır oynuyorlar. Ama olsun sonuçta ben de takımdayım. Ben de artık iyi oynuyorum, ben de maçlara çıkacağım. Hatta söylemeyi unuttum biz birkaç hafta sonra maçlara çıkmaya başlayacağız. Çevremizdeki okullarla. Ama kazanmamız için tek yapmamız gereken kendimize güvenmek. Ben takım arkadaşlarımı çok seviyorum. Bana çok destek oluyorlar.

Son olarak bence siz bir spor yapmıyorsanız bence siz de bir spora başlayın. Spor yapmak hem sağlıklı hem de eğlenceli tabi sevdiğiniz bir sporu yapıyorsunuz. Bunu neden mi dedim? Çünkü ben voleybol oynamadan önce basketbol oynuyordum ama sevmedim ve ayrıldım toplam bir ay gitmişimdir. Bana göre voleybol güzel ve eğlenceli bir spor. Ama belki size göre başka bir spor. Bu günlük bu kadardı.

(Visited 430 times, 1 visits today)