XL TABU

  Çoğu insan birisi ile vakit geçirmek ister kimisi arkadaşı ile kimisi ailesi ile vakit geçirmeyi sever. Ben de size bu yazımda ailecek oynadığımız bir oyunu anlatacağım.

Oynadığımız oyunun adı “XL TABU” idi, oyunun kuralları ise,üç takımdan oluşuyor takımda üç kişi olması gerekiyor ilk olarak zar atıyorsunuz ne kadar çıktıysa o kadar ilerliyorsunuz. Bazı yerlerde resimler vardır bu resimlerin anlamı şunlardır:

Kukla: Eğer resim olarak kuklaya gelirseniz  bir kelime kartı çekip orda kelimeyi bir dakika içinde oyunda verilen kukla ile anlatmanız gerekir

Çizme: Eğer bir kalem resmine gelirseniz bir kelime kartı çekip  iki dakikada oyunda verilen deftere çizip anlatmanız gerekir.

Kart: Eğer bir gülen suratlı karta denk gelirseniz bir kelime kartı çekip bir dakika içinde kartta yazan kelimeleri kullanmadan anlatmanız gerekir.

Sayı: Eğer sayılı bir yere denk gelirseniz iki dakika içinde 15 kelime kullanarak kelimeyi anlatmaya çalışırsınız, eğer bunlardan birini yaparsanız hep ilerlersiniz en son yıldıza ulaşan kazanır.

Biz; annem, ablam ve teyzem ile ben, Eren ve Mehmet Eren oynamıştık ve kazanmıştık ve çok eğlenmiştik.

Peki sizin oynadığınız hangi oyunlar var? Sizde çok eğlenmiş miydiniz? Nasıl oynanıyordu? Bu cevapları size bırakıyorum.

 

(Visited 277 times, 1 visits today)