Yakındaki Uzak Doğu : Quick China

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yakınlarda gitmiş olduğum Quick China adlı güzel bir Uzak Doğu restoranından bahsedeceğim. Öncelikle restoran fazla büyük değil ama iç ortam sıcak ve samimi. Garsonların Türk olmasını hesaba katmazsak, diğer çalışanlar ve şefler yabancı menü çeşitliliği tarafından avantajlı ve zengin bir mekan. İç ortam hafif karanlık ve dizayn olarak gayet şık.

Mekana gittiğimde ilk başta endişelenmiştim nasıl çöp stick kullanılır diye ama daha sonra öğrendim ki çöp stickleri tepesinden bağlıyorlarmış. Böylece kullanmak çok daha kolaylaşıyor. Mekanın menüsüne gelirsek daha çok tavuk ve sushi ağırlıklı ama sushiler Japon eğil Amerikan. Hayatımda ilk defa sushi yiyeceğim için heyecanlıydım ama beklediğim kadar kötü değildi hatta iyi bile denebilir. Her pazartesi saat 5 e kadar açık büfesi olan bu mekanın yemeklerini yemenizi tavsiye ediyorum. Akşam üstüne doğru kalabalıklaşan bu mekanda kalabalığa rağmen servis hızında herhangi bir aksama ve yavaşlama söz konusu bile değil. Mekan temizlik ve hijyen bakımından gerek servis malzemeleri gerek tuvaletleri olarak gayet hijyenik ve temiz gözüküyor. Bence sipariş olarak verilmesi en mantıklı şey bento yani bizdeki karşılığı tabldot. Her şeyden bulunan bu seçenek çeşitlilik, lezzet ve fiyat bakımından insanı mutlu edecek cinsten.

 

Yemekler genellikle sebze ve baharat üstüne kurulu. Dediğim gibi tavuk menüde sıkça görülmekte. Benim sipariş ettiğim bento menüsünde bulunanlar : Acılı Moğol Usulü Tavuk, California Roll Sushi, Sebzeli Noddle ve Adaçaylı Profiterol vardı. Yemeklerin lezzetleri kadar porsiyonları da iyi. Ben olmasam bile normal bil insanı gayet doyurabilecek kadar yeterli. Bu mekan ikram konusunda çok bonkör davranıyor. İlk oturduğunuzda tavuk ve sushi önden ikram olarak geliyor. Yemek bittikten sonra ise ikram olarak özel bir çay geliyor. Mekanın yemekleri kadar içecekleri de mükemmel ve çok iddialı. İçecek deyip geçmeyin şarabından viskisine, çayından kokteyllerine kadar hepsi harika ve lezzetli.Tabii ki ben alkollü ürünleri denemedim ama deneyenlerin söylemlerine göre gayet başarılıymış. Mekanın iç dizaynında şaraplıklar, yağı boya tablolar, uzak doğu dövüş ve savaş aletleri , zırhlar , yabancı dildeki yazılar ve kıyafetler ilgi ve odak noktası. Bahçesi de bulunan bu mekanın iç dizaynı belirli bir düzende değil. Bu da mekana biraz aykırı ve asimetrik hava katmış. Bir yanda bar taburesinde mutfağın karşısında yiyen insanlar görebilirken bir yanda da büyük ve yuvarlak masalarda yemek yiyen kabalık topluluklar görülebiliyor. Fiyatlar konusuna gelirsek ücretler o kadar da pahalı değil ama ucuz da sayılmaz . 2 kişi 100 – 120 liraya gayet rahat yemeğinizi yer yanında da gayet güzel bir kokteyl içebilirsiniz. Anlayabileceğiniz üzere garsonların hizmetinden, güler yüzden ve anlayıştan, servis hızından ve yemeklerden gayet memnun kaldım. Mutlaka herkese kesinlikle denemesini ve bu deneyimi yaşamasını tavsiye ediyorum.

(Visited 341 times, 1 visits today)