Yalnız Adam

Soğuk bir kış gününde işlerimi düşünürken faturalarımı zamanında ödemememden dolayı kombilerim bir anda kapanmıştı. Evim zaten olması gerektiğinden daha soğuktu şimdi ise hiç ısınamıyordum. Gece yarısında bu işe bir çözüm olmayacağını bildiğimden oturdum ve bilgisayarımın başına oturup bir diğer derdimi hallettim ve uyudum. Sabahın erken saatlerinde çantamı hazırladım ve ofise doğru yürümeye başladım, giderken yolda kahvaltı edecek bir şeyler ve bir kahve aldım. Yolda normalde düşünmem gereken şeyleri düşünmüyordum sadece yoldaki tanıdıklarıma selam veriyordum, içimde olması gereken endişe duygusu nedense bugün yoktu. Metro girişine geldim ve içeri girdim, içeriden insanları izlemekten başka bir şey yapmıyordum. Ancak sanki hiç kimsenin derdi yokmuş gibi duruyordu. Ben de çoğunluğa uyup telefonda bir şeyler yapıyormuş gibi kaydırmaya başladım

Metrodan indiğimde ofisim karşıda kalıyordu, içeri girdim. Patronuma ve diğer çalışanlara selam verip kendi kısmıma doğru yöneldim. Beklediğim gibi montumu çıkarır çıkarmaz önümde bir sürü iş buldum ve seçeneğim olmadığımdan başladım. İşlerimin yarısı neredeyse bitmişti öğle arasına girerken dışarı çıktım ve ekmek arasıyla berber bir banka oturum. Sahilde oturmuş bu olanları düşünürken bakla falı baktığını söyleyen bir kadın yanıma geldi. Kibarca geri çevirdim ve işe döndüm. İşlerime devam ederken evin durumu aklıma gelmişti bu soğukta orada oturamazdım o yüzden faturalarımı ödemem gerekiyordu belki faturaları ödedikten sonra başka bir yerlere de gidebilirdim.

İşlerimi bitirmiştim ve faturalarımı da ödemiştim ancak görevliler bana doğalgazın bir iki gün geç geleceğini söylemişti. Bu durum benim için çok kötüydü bir iki gece daha soğukta kalamazdım ama yine hiç aldırış etmeden kalabalık bir caddede dolanıyordum.Yürürken karşıma bir otel çıktı ve otelde kalmanın iyi olacağını düşünüp içeri girdim. Otelin lobi bölümünde oturmak istedim ancak arkamdan giren kişiye inanamadım, falcı buradaydı.

Açıkça söylemek gerekirse öğle arası yemek yerken ondan çok korkmuştum ve o yüzden ondan kaçmak istemiştim. Şimdi aynı otelde onunla aynı binada olduğumu bilerek uyumak çok korkunç gelecekti ve bende otelden para iademi alarak hemen ayrılıp evime gitmek için metroya atladım. Metro tam gelmişti ki kuyruğun en arkasında onu gördüm birden nefes almakta zorlandım metroya girme sırasında sıra bendeydi ancak adım atamıyordum ve çok korkuyordum en sonunda korkum ağır basmış ki yere yığılıverdim. Bayıldıktan sonra sadece insanların çığlıklarını duyabildim yerdeyken bile ona bakmaya çalışıyordum ama çok geçti.

 

(Visited 45 times, 1 visits today)