Yalnızlığımız ve Biz

Sizce şimdiki çocuklar neden öncekilere göre daha yalnızlardır? Bence çocukların yalan hayatlarından dolayı. Yalan hayat dediğim şey ise teknoloji. Sadece dört duvar arasında bağımlılık yapan oyunlar oynayıp sanal arkadaşlıklar kurmaktan başka hiçbir şey değil çocuklar için teknoloji. Artık birçok kişi gerçek arkadaşlığın internetten olduğunu düşünüyor ama bence değil. Gerçek arkadaşlık hiçbir zaman böyle başlamadı. Siz hiç ‘Biz internetten tanıştık, çok mutluyuz, birbirimizin yüzünü görmeden evleneceğiz’ diyen insanlar görmemişsinizdir diye düşünüyorum.

Çocukların gerçek bir arkadaş bulabilmesi, eski zamanlardaki gibi yakın çevremizden olabilir. Gerçek arkadaşlıklar oluşsa, video oyunları hayatımızdan çıkmıştı bile. Fakat sadece sorun bu değil. Bir başka sorun daha var. Kötü niyetli insanlar çocuk istismarı ve kaçakçılığı yapıyor. Bunun için de veliler endişeli. Onların en önemli varlığı çocuklar.

Bu böyle nereye kadar gider bilmiyorum ama mutlaka insanlar bir gün bunu yapmaktan vazgeçeceklerdir. Yazımı okuduğun için teşekkür ederim.

(Visited 47 times, 1 visits today)