Yalnızlık mıdır Bu İllet Ne?

Yalnızlık . Yalnızlık nedir? Yalnızlık tek bahçeli ağaca benzetebilir miyiz . Yoksa beyaz kedilerin arasındaki tek kahverengi kediye mi benzetebiliriz . İçimizdeki canavarı dışarımıza çıkarınca mı yalnız kalırız yoka kimsenin tanımak istediği bir çocuk gibi ortada kalınca mı yalnız oluruz . Kime göre yalnızlık bir sürahinin içindeki son damla . Kimine göre herkesin arasındaki üstünlüğüdür . Kimi çok zeki olduğu için yalnız kalır , kimisi de insanların yapılmasını istemediği hareketleri yapıp onlara zarar vererek yalnız kalır . Yalnızlık kimine göre bir metafor , kimine göre bir gerçeğin gün yüzüne çıkmış halidir . Yalnızlık , çok zordur . Daha doğrusu bakış açına göre değişir . Yalnızlık , Sahra çölündeki bir damla su da olabilir , bir toprak taneciği de . Kimine göre iyidir birinin yalnız olması , kimine göre de psikolojilerinin bozulduğu için yalnız olduğudur .

Yalnızlık nedir ? Yalnızlık neye göredir ? Yalnızlık kime göredir ? Neden yalnız olurdun ? Neden yalnızlık ? Neden ben ? Neden sen ? Neden o yalnız ? Yalnızlık bizi mi seçer yoksa biz mi ona doğru gideriz ? Yoksa bir köpekmişçesine hangisi daha güzel meyveyi veriyorsa ona mı gideriz ? Yalnızlık ailevi durumunuza bağlıdır . Yalnızlık şu anki durumunuza bağlıdır . Yalnızlık , paraya , arkadaşlarına , havaya da bağlı mıdır ? Neden insanın arkadaşları bu kadar önemli dersin ?

İnsanlar Hiç düşünür mü bir kuşun bile size yol gösterebileceğini . O minik bir kar tanesince sizi yalnızlıktan kurtarabilir . Yalnızlık zor bir şeydir . Yalnızlıktan kurtulmak kolay değildir .  Hayvanlara bakın . Doğaya bakın . Ne görüyorsunuz ? Her şey mükemmel , bütün hayvan ailelerin bir bağı var . Ama hayır . Hayvanat bahçesinde bir çekmecenin içinde tıkalı kalmış bir yılan gibi yalnız insanlar , hayvanlar var . Hayvanların illaki biri sürüden kovulur . Kendi özellikleri diğerlerine göre olmadığı için . Bu da yalnızlığı tetikler mi ki ? Yalnız kalmak , bir anda kaleminin yere düşüp kırılması gibidir . Kolay kırılır ama kolayca tamir edebilir misin ? Kolay olduğunu sanmayın yalnızlığı dışarıya yansıtmak . Dışarıya yansıtmamız için özel bir durumu yoktur yalnız insanların . Bu insanlar diğer insanları tatmin etmek isterler , isteklerini yerine getirirler . Bir yalnız kurt gibi boyun eğmeyenler de vardır bu alamete . Bu kadar basit bir şeydir ki baş kaldırmak yalnızlığa , fili tek parmağınla kaldırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı . Yalnız kurtarın içinde bile bir şeytan vardır bu yalnızlığı tetikleyen . Pısırık insanların sevilmeyecek bir sürü yanı mı vardır dersiniz ? Başka hobileri vardır . Hatta bir sürüye katılmak için çok çaba sarf ederler . Her şeyi yapar yalnız kalmamak için bu aç yavrular. Ama bir gün kendisine göre bir yoldaşını , yandaşını bulur .

Hiç vazgeçmezler ki bu insanlar çoğu kişiden mental olarak üstünler . Bir sürünün başı olup bir zaman sonra dışlanan bir kral  mı ilk önce mentali çöker yoksa yalnızlıkla her saniye hatta salise baş eden bir yalnız kral mı ? İnsanların kendi yollarını seçebilirler . Yalnız olmak isteseler bile çay ve simit gibi birlikte giden bir kankası olmasını ister. Çünkü kendisini dışlamış hissine kapılır ve yapacağı yoldan döner . Bu kişileri desteklemek önemlidir  . Tabii ülkenin ve insanların gittikçe çürümesini istemiyorsanız o ayrı bir konu . O zaman destek olalım bu garibanlara . Ne demiş Aldous Huxler “Eğer farklıysan, yalnızlığa mahkum oluyorsun .” Bu sözü görmezden gelelim ve el ele verelim .

(Visited 39 times, 1 visits today)