Yanlış Hayat

Sindirella balodan döndüğünde çok mutluydu çünkü en sonunda üvey annesinin ve kötü kız kardeşlerinin ona çektirdiği zulümlerden biricik prensi sayesinde kurtulabilecekti tabii prensi onu bulabilirse.İçinden neden ona adımı söylemedim ki dedi.Bunları düşünürken birden üvey annesinin ona verdiği işleri hatırladı ve onlar gelmeden işleri çabucak bitirdi.İşlerini bitirdikten sonra yatağına atladı ve  yorgunluktan hemen uyuyakaldı. Ertesi sabah kapıdan gelen at sesleri ile uyandı .Bir an geç kalktığı ve işlerini yapmadığı için üvey annesinden azar yeme korkusuyla hemen üstünü değiştirdi ve hemen odasının kapısını açmaya çalıştı ama kapı açılmıyordu biraz zorladıktan sonra kapıyı açtı .Hemen aşağıya indi ve karşısındaki görüntü karşısında donakaldı.Gelen prensti ve evdeki bütün kızlara onun önceki gece düşürdüğü ayakkabıyı denettiriyordu .Sonra  üvey annesi ile göz göze geldi ve o an aşağıya  inmemesi gerektiğinini anladı.Üvey annesi tam bir şey söyleyecekti ki prens üvey annesine hani bu evde başka bir kız yoktu diye sordu.Üvey annesi de ona ama o sadece hizmetçi dese de prensin zoruyla Sindirella’nın ayakkabıyı giymesine izin verdi.

Sindirella büyük bir mutlulukla ayakkbayı denedi ama önceki gün çok iş yaptığı için ayakkabı ayağına bir türlü olmamıştı.Üvey annesi:” gördünüz mü o sadece bir hizmetçi.”dedi.Bunun üzerine prens ve adamları evi terk ettiler. Sindirella o gece çok ağladı ve periden yardım istedi.Peri en sonunda geldi ve ondan ne istediğini sordu. Sindirella da ona olanları anlattı ve periden ayaklarını eski hale getirmesini istedi.Peri Sindirella’nın isteğini yerine getirebileceğini ama bunun sadece  Sindirella’nın uyurken ayaklarını açıp yüzünü tamamen kapatırsa ve uyandığı anda aykalarına hiç bakmadan onları bir sargı ile sarar ise olabileceğini söylemiş .Sindirella da bu teklifi kabul etmiş.Ertesi gün Sindirella perinin dediklerini uygulamış ve uyumuştu. Sindirella kalktığı anda ayaklarına hiç bakmadan onları sarmış ve şimdi prensi nasıl onların evinde yeniden çağırabileceğini düşünmeye başlamıştı.Uzunca bir süre sonra prense isimsiz bir mektup yazmaya karar verdi.Heyecan ile mektubu yazıp şatoya gönderdi.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra prens ve adamları eve tekrar uğradı ve herkesten ayakkabıyı tekrar denemesini istedi. Sindirella da hemen öne atılıp ayakkabıyı denedi.Ama bir sorun vardı ayakkabı ayağına girmiyordu .Daha çok ittirmeye çalıştıysa da ayağına bir türlü girmedi en sonunda muhafızlar onu kaldırdılar.Sırada üvey kardeşler vardı ve şaşırtıcı bir şekilde ayakkabı onu deneyen ilk kardeşe oldu. Prens olanlara çok şaşırmış bir şekilden kardeşi öptü ve beraber şatoya gittiler. Sindirella akşam periyi tekrar çağırdı ve bunların nasıl olabileceğini sordu .Peri de herhalde ayakları karıştırmışım benim hatam dedi. Sİndirella bu olanlar sonucu periye saldırmaya çalıştı ama tabii ki insan gibi bir yaratık perilere zarar veremez dolayısıyla saldırısı periyi sadece kızdırdı.Peri Sindirella”ya artık tek başınasın diyip oradan uzaklaştı.

O günden sonra Sindirella ve üvey ailesi saraya taşındılar ve Sindirella’yı şato temizlikçisi yaptılar . Bu arada üvey kardeş ile prensin çocukları oldu ve ömür boyu mutlu yaşadılar.

(Visited 400 times, 1 visits today)