Yapay Zeka Dünyayı Yok Edecek Mi?

Merhaba, ben Utkan. Bugün yapay zeka dünyayı yok eder mi? diye konuşacağız. Space X ve Tesla’nın CEO su olan Elon Musk şöyle demiş” Yapay zekayı kimin nasıl kontrol ettiği insanoğlunun karşılaşacağı en büyük tehlikedir.”

Bana göre, teknoloji ilerledikçe ve insanoğlu insanlar üzerinde hakimiyet kurma isteğini devam ettirdikçe yapay zeka bir gün dünyada her şeyi kontrol edecek. Günümüzde dünyadaki bir çok fabrikada robotlar kullanılıyor ve insanların yaptığı birçok işi artık akıllı sistemler yapıyor.

Yapay zeka ile insanlara sağlanan kolaylıklar zaman geçtikçe insanların kontrolünden çıkacak ve bu zekayı yöneten kişilerin bunu insanlığın yararı için kullanmadığı zaman insanoğlu ve dünya için artık zor bir yaşam olacak. İnsanlar zamanla işlerini kaybedecek ve işsizlik artacak. Bu teknoloji kötü niyetle kullanıldığı zaman kıtlık ve savaşlara neden olacaktır.

İnsanın duygularının olmadığı her yerde duygusuz yapay zekanın iş yaptığı mekanlarda hayatın bütün renkleri kaybolacak ve bu tür yerlerde insanlarda zamanla duygusuz  bir robota dönüşecek. İnsanlar düşünmeyecek, hissizleşecek ve sadece hayatta kalmak için daha çok savaşacak ve bu da dünyanın sonunu getirecektir.

Yapay zeka ölçülü ve iyi niyetli insanların elinde olursa insanlık için yarar sağlar aksi takdirde insanoğlu kontrolü kaybettiğinde kendi ve dünyası içinde felaketi getirecektir.

Scanline VFX Breakdown of Terminator: Dark Fate's FUTURE War + Dam Scenes | TheTerminatorFans.com

 

(Visited 34 times, 1 visits today)