Yapay Zekanın Bir Sonu Olmalı Mıdır ? (revision)
Yapay Zekanın Bir Sonu Olmalı Mıdır ? (revision)

Yapay Zekanın Bir Sonu Olmalı Mıdır ?

yapay zeka tumblr ile ilgili görsel sonucu

Sizce yapay zeka denilen şeyin amacı ne ? Evet, bence de bu sorunun cevabı herkese göre değişebilir. Öncelikle size şundan bahsetmem gerekir ise bence yapay zeka çalışmalarına bir yerde son vermeliyiz. Çünkü biz kendi beynimizi bir metal parçasına aktarıyoruz ayrıca o robottan bizim yapabileceğimiz her şeyi yapmasını bekliyoruz. Ve bu insanoğlunun gelecekte her şeyi robotlar sayesinde yapmasına, giderek robotlara esir olmasına yol açacak.

yapay zeka tumblr ile ilgili görsel sonucu

Peki insanoğlunun dünyanın oluşumundan beri bu kadar gelişmesinin en önemli sebebi nedir ? Bence bu sorunun tek bir cevabı var o da merak. Çünkü insanlar sürekli yeni bir şey denemeyi ve üretmeyi amaçlar. Bunda kötü bir şey yok ancak eğer her şeyde daha da ileri gitmeyi hedeflersek sonucunda bize zarar verecek şeyler yapabiliriz.

Bence yapay zekaların daha çok geliştirilmemesi gerekiyor çünkü insanlar kendi işlerini yapacak ne kadar çok şey üretirlerse o kadar üşengeç ve rahat olacaklar. Mesela bin dokuz yüzlü yılları hatırladığımızda insanlar bir şeyi araştırmak için ansiklopedileri karıştırıyor bir kütüphaneden diğerine gidip araştırma yapıyorlardı. Ancak şu an sadece bir tıkla her şeye ulaşıyoruz ve bu bizi üşengeçliğe teşvik ediyor. Yapay zekaların ve teknolojinin bize ne kadar yararı var ise o kadar da zararı var.

 

(Visited 214 times, 2 visits today)