yardımlaşma bir el bir eli yıkar iki el bir yüzü yıkar

Yardımlaşma

Bir gün okula gittiğimde öğretmen bize  bir ödev verdi. “Haftaya elektrik  hakkında bir sunum, proje, video ve resim hazırlayın. İsterseniz arkadaşlarınızla da çalışabilirsiniz. İstediğiniz enerji kaynağını kullanabilirsiniz. Örnek olarak, Işık enerjisi, kinetik enerji (hareket enerjisi), ses enerjisi, su enerjisi, çekim potansiyel enerji, esneklik potansiyel enerji ve ısı enerjisi.”

Ben ısı enerjisini seçtim çünkü ona çok ihtiyaç duyuyoruz. Akşam eve gidince hemen araştırmaya başladım. Ben tek başıma yapmak istemiştim. Bir hafta geçti ve öğretmen çalışmalarımıza baktı öğretmenim yaptıklarımın yetersiz olduğunu söyledi. Ben de bu duruma üzüldüm, ama öğretmen bana yenisini yapmam için bir hafta daha verdi. Bu sefer bazı arkadaşlarımla grup kurup beraber yapmak istedim. Okul bitince ben hemen arkadaşlarıma “Görüşebilir miyiz?” diye mesaj attım, buluştuk ve hemen araştırmaya başladık. “Isı nedir?”, “Bize zararı var mıdır?”, “Isının faydaları nedir?”, “Isı nasıl yayılır?”

Bir hafta geçti, arkadaşlarımla  çalışmamızı bitirdik. Öğretmen, “Çok güzel olmuş. ‘Bir el bir eli yıkar iki el bir yüzü yıkar’ atasözüne örnek oldunuz. Ben de artık arkadaşlarımla beraber çalışmaya başladım ve çok iyi oldu.

(Visited 101 times, 1 visits today)