YARIYIL TATİLİ

Tüm okullar tatile girdi, çocuklar sevindi. Tabii ben de mutlu oldum ama bana tatil bir haftaydı. Çünkü tatilin bir haftasında okuldaydık. Bu yüzden size tatilin ikinci haftasında ne yaptığımı anlatacağım.

Cuma günü okuldan çıktıktan sonra eve geldim ve Playstation oynadım. Ardından yemek yedim ve yattım çünkü yarın büyük bir gündü. İzmir’e gidecektim. Ailemle hızlıca basit bir kahvaltı yaptık ve yola koyulduk. Yol 8 saat sürdü. İzmir’e vardığımızda güneş açıyordu. Girişimizi yaptıktan sonra odamıza çıktık birazcık dinlendikten sonra akşam yemeğini yemek için restorana indik. Yemekleri çok güzeldi. Her çeşit yemek vardı ve hepsi birbirinden lezzetliydi. Yemeklerimizi bitirdikten sonra lobiye gittik. Orada oturduk ve ben telefonuma baktım. Saat geç olunca da odamıza çıktık ve uyuduk. 

Diğer gün havuza gittik ama havuz ne yazık ki çok kalabalıktı. Bu sebeple havuzda pek fazla kalmadık. O gün başka bir aktivite yapmadık. 3. gün Çeşme’ye gittik. Orda İzmir’in ünlü yiyeceği kumruyu yedik. Çok lezzetliydi. Sonra D&R’dan birkaç çizgi roman aldım. Marinada birazcık dolaştıktan sonra güneşin o güzel batışını seyrettik ve salep içtiğimiz yanımızda sımsıcak bir sobanın olduğu etrafı camlarla kaplı bir kafeye oturduk. Ben sıcak çikolata içtim. Ardından otele geri döndük. 4. gün de 3. gün gibi güzel geçti. Bu sefer Alaçatı’ya  gittik. Çok kalabalık ve tıklım tıklım olan Alaçatı bu sefer bomboştu. Kışın hiç Alaçatı’yı görmemiştim, çok şaşırdım bu sessizliğe. Tüm dükkânlar kapalıydı, birazcık etrafta yürüdük ve değirmene gidip fotoğraf çekindik. O günkü aktivitelerimiz bitmişti. Tatilin sonuna gelmiştik kısacası. Bu güzel tatili özleyeceğim…

(Visited 23 times, 1 visits today)