Yarıyıl Tatili

Yarı yıl tatiline girerken çok heyecanlıydım ama okulun bittiğine de az da olsa üzüldüm, çünkü arkadaşlarımı özleyecektim. Yarıyıl tatilinde son haftaya kadar evde durduk son hafta içinde biraz ders yaptım ve bilgisayar oynadım. Hafta sonu ailecek hep beraber Haymanaya gittik. Orada kapalı bir otel vardı. Otel çok güzeldi sanki bir ev gibiydi. Kapalı havuzu, jakuzisi, yemekhanesi ve oyun alanına kadar her şey vardı otelde. 2 gün bize fazlasıyla yetti. Yarıyıl tatilinde eğer tatile gidecekseniz, size önerim. Çok kalmayın çünkü kışın oteller çok eğlenceli olmuyor ama ben yinede eğlendim. Kapalı havuzun aquaparkı bile vardı. Kardeşim oralardan korktu ve kayamadı. Zaten bende az kalsın düşüp dizimi yaralıyordum. Hayatımın en eğlenceli yarı yıl tatili olmuştu bu. Biz otelin etrafında yürüdük. Hava biraz soğuktu ama yine de o doğa kokusunda yürümek değdi. Ertesi gün son günümüz olduğu için her şeyi dolu dolu yaptık. En eğlenceli ise hep beraber aynı anda aynı kaydıraktan önlü arkalı kaymaktı. Orada çok eğlendim. Öğlen yola koyulduk. Yaklaşık 1 saat  süren yol hemencecik bitmişti. Akşam dedemler bize geldi beraber yemek yedik.

Okul başlayınca hemen arkadaşlarımla sarıldık ve tatilde ne yaptınız diye birbirimize sorduk.

Sömestr tatili öğrenciler için fırsat dönemidir. Düzeltilecek olanları düzeltme imkanlarına sahip olur, imkanları doğrultusunda istedikleri hedeflere ulaşabilirler. Tatil, gezi gibi bir çok zamanı değerlendirirler. Öğrenciler için yeni bir dönem başlayacaktır. Kendilerini geliştirebilecekleri  yeni bir dönemde kendilerne bir şans daha verebilirler.

Sürekli çalışan ve yorulan öğrencilerin hobilerine ayıracakları vakitleri olur. Sevdikleri şeylerle zaman geçirdikleri gibi bir sonraki döneme hazırlık yaparlar. Sürekli aktif şekilde çalışan öğrencilerin dinlenerek kendilerini toparlamaları gerekiyor. Yarıyıl tatilini fırsata çevirerek ikinci dönemde başarı onları bekler. Gezmek, eğlenmek, okumak, öğrenmek öğrencileri geliştirir. Böyle zamanlarda tatil de en iyi dinlendiricidir. Köye gidilir, tatile gidilir, kampa gidilerek doğaya karışılır. Yeni hayvan ve bitki türleri tanınır sömestr tatili adeta yeniden başlangıç sayılır. Yaşananlar fotoğraflarla albüm hazırlanır.

yarı yıl ile ilgili görsel sonucu

(Visited 156 times, 1 visits today)