Yarıyıl Tatilim

Yarıyıl tatilimin bu sene çok sıkıcı geçeceğini düşünüyordum. Tam okulun kapanışına birkaç gün kala annemin bizim için tatil planı yaptığını öğrendim üstelik arkadaşımla beraber. Erciyes’e kayak yapmayı öğrenmeye gideceğimiz bir tura katılacaktık. Çok heyecanlanmıştım çünkü ilk defa kış tatiline gidiyordum.
Katıldığımız tur Kapadokya gezisi içeriyordu. İlk gün peribacalarını, çanak çömlek atölyesini ve şarap fabrikasını gezdik. Çanak çömlek atölyesinde çömleklerin nasıl yapıldığını görme şansımız oldu. İkinci gün kahvaltıdan sonra Erciyes dağına çıktık. Malzeme aldığımız yer mahşer yeri gibiydi. Çok kalabalıktı. Annem kayak yapmaya karar vermişti ancak ben snowboard yapmak istedim çünkü daha eğlenceli gözüküyordu. İlk kez yapacağım için çok heyecanlıydım. Gondollarla dağın tepesine çıkıp aşağıya snowboardla kayıyorduk. Hoca snowboardu nasıl bağlamız gerektiğini gösteriyordu ancak o zaman boardumun kırık olduğunu anladım. Hoca bana kendi boardunu verdi, hocanınki daha hızlı gidebilmesi için ekstra kaygandı bu yüzden ben herkesten daha geç öğrendim. İlk turdan sonra nasıl kayacağımı çözdüm. Kalan günde hızlanıp kendimi geliştirmeye çalıştım.
Tatilde zaman çok hızlı geçiyordu ve dönüş zamanı çok hızlı geldi ama bir sorun vardı ki yollar inanılmaz derecede karlıydı. İlk başta annem yola çıkmamayı düşündü ama oradakiler yardım ettiler. Biraz yardımla da olsa oradan çıkıp eve gelmeyi başardık.

(Visited 19 times, 1 visits today)