YARIYIL TATİLİM 2019

Yarıyıl tatilimde annem ve babamla birlikte İstanbul’a gittik. Orada Fenerbahçe Orduevinde kaldık. Orduevindeki kafenin etrafında kediler vardı ve ben o kedileri sevdim.

İstanbul’da biz Oyuncak Müzesi’ne gittik. Oyuncak Müzesi’ni Sunay AKIN kurmuş. Öncesinde onu hiç tanımazdım. Annem bana “Sunay AKIN ile fotoğraf çektirmek ister misin?” diye sordu. Ben de kabul ettim. Ayrıca Sunay AKIN’dan bir kitabını benim için imzalamasını rica ettim. Ve Oyuncak Müzesi’nde Sunay AKIN ile tanıştım.

Sonraki gün Miniatürk’e gittik. Orada Türkiye’deki birçok tarihi binanın maketi var. Miniatürk’te babamla birlikte büyük satranç taşlarıyla satranç oynadık. Babam satrançta iyi olduğu için o kazandı. Ben orada iki kere labirente girdim. Labirentten benden beş dakika önce giren ablalardan daha önce çıktım.

Tatilin ilk haftasının cuma günü Bursa’ya annemin kuzeni Serpil Teyzem’i ziyarete gittik. Orada bilim fuarına ve hayvanat bahçesine gittik. Teyzemin komşusunun kızı ve kuzenlerimle birlikte oyunlar oynadık.

Yarıyıl tatilimin ikinci haftasını ise evimizde geçirdim. Kitap okudum ve test çözdüm. Benim tatilim çok eğlenceli geçti.

     

(Visited 50 times, 1 visits today)