UTV

Yarıyıl Tatilim Ilgaz da

2018 YARIYIL TATİLİM

İki haftalık tatilimde, bir hafta babanemde kaldım. Oyuncak evimizi düzenledik. Öbür hafta evde boş boş geçirceyimi zannediyordum . Ama annem dedi ki sana bir süprizim var. Nedir diye sordum . 1 gün bekledim, tekrar dedim ki süprizin ne? annem de süprizini söyledi. Dedi ki karla kaplı bir otele gidiyoruz. Annem otobüs biletlerini önceden internetten almış
Sabah erkenden uyanıp otobüs terminaline gittik. Gideceğimiz yer Ilgaz dağında bir otelmiş. Hemen şarkıyı söylemeye başladık. Ilgaz Anadolunun sen yüce bir dağısın… .

ılgaz dağı

ama otobüste yol boyu uyudum. Çünkü uyanık olduğumda midem bulanıyor ve kusuyorum. Başta da çok bulandı ama uyuyunca geçti. Otobüsten tünel çıkışı diye bir yerde indik. Dağı delip tünel yapmışlar, otobüsten inince otelden bizi almaya geldiler. Otele biraz erken geldik. Odaların hazır olmadığını söylediler. Bizde beklemek istemedik zaten 3 günlük bir tatildi. Annem üzerime kar pantalonumu ve botlarımı giydirdikten sonra etrafı tanımak için dışarı çıktık. Çok yeşil ve beyazdı. Ağaçlar çoktu ve çok büyüktüler. Ağaçları Taş ormana benzettim. Buranın baby pist dedikleri bir kayak yeri vardı. Çok iyi kayak bilmeyen yeni başlayanlar içinmiş. Bizde orada gittik. Bir tıraktör bizi taşıdı. Oraya gitmek isteyenler otelin önünden binip piste gidiyor, ona binip tekrar dönüyordu. Giderken yanımıza kızak aldık. Çünkü ben kayak yapmayı bilmiyorum. Derste almak istemedim. Kayarken düşüp bir yerimi kırmak istemedim. Karlarda yuvarlandım. Kar dizimin yukarısındaydı. Bir türlü yürüyemiyordum batıp kalıyordum. Dik bir yerden annemle kızakla kaydık. Çok eğlenceli ama yorucuydu. Çünkü yokuş aşağı kayıp, yokuş yukarı tırmanmamız gerekiyordu. Kızağı teslim etme zamanına kadar kaydık. Ben sürekli kara batıp çıktığım için çok ıslandım. Çünkü içime ayaklarıma hep kar girdi.
Üzerimi değiştirmek için otele gittik. Odamız hazırdı hemen odamıza çıkıp yerleştik. Annem çok üşüdüğüm için bana sıcak bir duş aldırdı. Akşam yemeğe kadar odada dinlendik, televizyon izledim. İngizlice video ödevlerimi yaptım. Yemekten sonra erkenden uyuduk.
Sonraki gün atv ya da utv diye motor gibi bir araca bindik. Karlı yolda ağaçların arasında bir yoldan gittik. Orada gitmek çok eğlenceliydi ama çok soğuktu. Araç açık olduğu için rüzgardan yüzümüz dondu. Yolda durduk. Birkaç fotoğraf çektirdik.

UTV

Geri döndük. Başka bir araçla yukarıdaki kayak pistine gittik. Teleferike binip yukarı çıktık. Ilgaz ormanında yürüdük. Her yer de ne çok kar var. Hiç Ankara gibi değil. Bir çok insan kayak yapıyordu. İzlemesi de eğlenceliydi. Teleferikten biraz korktum. Bana yüksek geldi. Aşağı bakınca düşecekmiş gibi oldum.
Araçla tekrar otele döndük. Çok üşümüştüm. Bu sefer otelin kapalı havuzuna gitmek istedim. Ben yazında kışında havuzu seviyorum. Yemek vaktine kadar havuzda kaldık. Yemek sonrası akşam karda gezindik. Annem mavi ayı çekmek istedi. Ama hava bulutluydu, sanırım istediğini göremedi. Bugünde gün bitti. Yarın dönüyoruz. Sabah kahvaltıdan sonra , valizlerimizi topladık, şömineli bir salonda oturduk. Otobüsümüz akşam üzeriydi. Son vaktimizde annem, zipline diye bir alete binmek ister misin diye sordu. Tel üzerinde kayarak bir yerden bir yere havada gidilen eğlenceli bir şeymiş. Havada uçmak eğlenceli olabilirdi. Ama teleferikten korkmuştum. Bundan da korktuğumu düşündüm. Yine de binmek istedim. Ve bindim.IMG_1015 (1)
Gitme vakti geldi. Otobüse gitmek için arabaya bindik. Yine yol boyu uyudum. Bu kısa ama eğlenceli tatil çabuk bitmişti. Çok şey denedim. Seneye de kayak yapmayı öğrenmek istiyorum. Kar çok güzel.
Yaz tatili anılarımda görüşmek üzere. Hoşçakalın arkadaşlar.

Sahra Nil Üstev

(Visited 100 times, 1 visits today)