Yarıyıl Tatilim

Yarıyıl tatilimin ilk haftası Ankara’daydık.Cumartesi günleri bale kursuna devam ettim.Eskişehir’den misafirlerimiz geldi.Ödevlerimi yaptım,kitap okudum,günlüğüme o gün yaşadıklarımı yazdım. İngilizce ve Rusça ezberlerimi yaptım.
Benim için asıl tatil ikinci hafta başladı.Babam,annem ve ben Antalya Belek’e gittik.Yol boyunca Konya’da ve dağlarda çok güzel kar manzaraları vardı.kar görmeyi özlemişim. Çünkü Ankara’da bu yıl çok az kar yağdı.Babam yolda durdu, birlikte kartopu oynadık. karlar üzerinde yuvarlandım.Antalya’ya vardığımızda ise hava güneşli ve sıcaktı. Bir günde tüm mevsimleri yaşamıştım.
Antalya tatilimde Belek’te yeni açılan tema parkı gezdik. Burada uzay evini gördüm. İçerisinde tekneyle dolaştık,çarşısını gezdik. Çok güzel renkleri olan bir papağanı yakından gördüm. Kaldığımız otelde tanıştığım Naz isminde bir arkadaşım oldu. Onlar da Kayseri’den gelmişler. Onu hiç unutmayacağım.
Belek’te beni en çok etkileyen, sokaklarda, caddelerde, bahçelerde; portakal, limon ve mandalina ağaçlarının olmasıydı.Bir bahçe sahibinden izin alarak hepsini dalından kopartarak yedik,çok taze ve tatlıydılar.
Deniz kenarında yürüdük. Akvaryumum için midye kabuğu ve çok güzel taşlar topladım.Otelimiz de çok güzeldi. Bol bol yüzdüm,dinlendim,değişik yemekler yedim,eğlendim.Tekrar gitmek için yazı iple çekiyorum.

(Visited 79 times, 1 visits today)