Yasadigim yer elli yil sonra nasil bir yer olacak

50 yıl sonrasını düşününce aklıma denizler geliyor. Denizler kirlenecek, bunun sonucunda tüm canlılar zarar görecek. Doğal afetler çoğalacak. Nüfusu az olan canlı türleri kalmayacak.
Kucuk balıklar plastik parçalarını yiyor, mürekkep balıkları küçük balıkları yiyor, somonlarda mürekkep balıklarını yiyor ve sonunda bu somonları biz yiyoruz. Bizim yediğimiz somon balıkları da bizi zehirliyor.
Balina avlama gemileri hem kacak balina avladığı için balinalar yok oluyor hem de arkasından mazot biriktiği için canlılar oluyor.
İklim değişiklikleri de zehirli balıkların çoğalması da insan sağlığına zarar verebilir. İklim değişikliği ile bazı yerler tropikalleserek ve su basmaları başlayacak.
Balıkları çok sevdiğim için aklıma sadece balıklar geliyor ve onları suyun üzerinde olmuş görürsem hüzünlenirim.
Böyle devam ederse bazı yerlerde kuraklık başlayacak. Kuraklık başlayınca yiyecekler azalacak ve sonunda insan nüfusuna bayağı zararı dokunacak.
Ben büyüyünce belki zehirli balıkların çoğalmasını önleyebilirim. Kayalıkları yok edersem trakunyalar saklanamaz (ama kum trakunyaları dahil değil) saklanamadıkları için kolayca avlanırlar,

Ege Bardakcioglu
2B

(Visited 27 times, 1 visits today)