Yaşadığımız Yerleşim Yeri 50 yıl Sonra Nasıl Bir Hal alacak

 

gelecek ile ilgili görsel sonucu

1-Yaşadığımız şehirde ve ülkede nüfus artacak ve yaşadığımız yerin nüfusu üçe katlanacak, doğal olarak bu da trafiğin artmasını sağlayacaktır.Özellikle turistlik tatil yerlerinde bilim adamlarına göre normalden 5 kat artacakmış.

2-Kirlilik ile birlikte hava tabakası kalınlaşıp akciğer rahatsızlığı gibi hastalıklar çoğalacaktır.Kirli havanın içindeki minik partiküller bakteriye,bakteriler ise ölüme kadar sürükleyecektir.

3-Nüfusun artmasıyla ve su israfı yüzünden özellikle Asya kıtasında susuzluk çeken ülkeler çoğalacak.Bu nedenle küresel ısınma artacak, ormanlar yanacak ve suyun azalmasından dolayı bazı ormanlar yok olacak.

4-Fakat bilim gelişecek ve bu hastalıklara çare bulacak. Bilim geliştikçe ekonomi daha iyi hale gelecek ve eğitim daha çok ve gelişmiş olacak.

5-İşler basitleşecek ve zor işleri yapmakta bile “Aman, yaparım biter”, olacak. Mesela evde süpürge robotu çalışacak. Örneğin hamburger yapacaksınız, siz sadece domatesini, biberini, köftesini, turşusunu çıkaracaksınız ve gerisini robot yapacak.Evler nüfusun artmasından dolayı çoğalacak ve büyüyecek. Bu nedenle evin dışı değil ama içinde daha ferah olacaksınız.Tabii ki arabalarda otomatik pilot, araç algılama sistemi, dış hava yastığı, güneş önleyici panel gibi eşyalar yapılacak veya olanlar yaygınlaşacak.

6-Ülkemizi geçtim, dünyada küresel ısınma artık ortasına kadar gelecek ve bu yüzden kışlar bile sonbaharın en ılık havası gibi olacak. Bu durum engellenemez fakat çoğalmasını önleyebiliriz.

7-Özellikle öğrencilerde beyine bir çip takılıp mobil cihazlarda o uygulama zorunlu hale gelecek.Özellikle öğrencilerde olmasının nedeni, mesela bir konuyu anlamadınız – tabi o zamanlar derste telefona bakabiliriz, fakat sadece Morpa Kampüs, Sebit VCloud  gibi uygulamalar için – o çip uygulamasından başka uygulamaya girilmesi yasak olacak.Neyse, öğrenciler bir şeyi anlamadı, beyinindeki o çip direk telefonuna mesaj gönderecek ve o anlamadıkları konuyu onlara detaylı bir şekilde öğretecek. Artık o devirde kitap, defter gibi şeyler olmayacak, bütün her şey masada görülecek. Mesela ders Matematik, notlar uygulamasından Matematik defterine gireceğiz ve oraya klavye ile yazacağız.

gelecek ile ilgili görsel sonucu

 

(Visited 116 times, 1 visits today)