Yasaklı Oda

İblislerin ve insanların aynı dünyada yaşadığı bir evrende iblisler insanları görebilmekte ancak insanlar iblisleri göremezmiş. İnsanların iblisleri görebildiği tek yer ”Yasaklı Oda” dır. Bu odada iblislerin görünmesinin sebebi bu odanın kapısının iblis gerçekliğine açıldığıymış. Meraklı bir çocuk olan Aaron bir gün bu kapıdan geçip iblisleri görebilmek istiyormuş. Aaron’ın babası inançlı bir rahipmiş. Bir gün Aaron babasına ”Baba neden iblisleri görmemize izin verilmiyor?” diye sormuş. Babası ona iblislerin ne kadar kötü yaratıklar olduğunu anlatmış ve ona o odaya giren kişinin bir iblis tarafından ele geçirileceğini söylemiş.

Yıllar geçmiş Aaron babasının anlattıklarına rağmen o odaya girmeye kararlıymış. Dini kitaplardan birçok araştırma yapmış bu oda hakkında ve bu oda hakkında kitapların hepsini okumuş. İblisler Aaron’ın böyle düşünceleri olduğunu öğrenince onun aklına girmişler ve o odaya gireceğinden emin olmak istemişler. Çünkü tarihte ilk kez bir insan bedeni ele geçirebileceklermiş. Bir efsaneye göre bir iblis insan bedeni ele geçirirse öldürdüğü insanların yerine başka iblisler geçebilirmiş. İblisler dünyadan insanları sonsuza kadar silmek istediği için Aaron’a musallat olmuşlar. Aaron’ın içinde olan istek 10’a katlanmış ve odaya girmek istediğinden artık eminmiş. Aaron gitmeye karar verdiğini babasına bildirmiş. Aaron’u iyi tanıyan babası onu vazgeçiremeyeceğini bildiği halde elinden geldiği kadar vazgeçirmeye çalışmış ama Aaron’a musallat olan iblisler onun vazgeçmediğinden emin olmuş. Aaron babasına vazgeçmeyeceğini söyleyerek yola çıkmış. Babası onun peşinden koşup ona,belki bir işe yararlar diye, iblis kovucu eşyalar vermiş. Aaron babasına teşekkür ederek Yasaklı Oda’nın olduğu İblis Dağı’na tırmanmaya başlamış. Din lideri kimsenin Yasaklı Oda’ya girmemesi için orayı ağır silahlı korumalarla korumaya almış. Aaron bunu bilerek yanına sis bombaları almış. Bunları korumaların yanına atıp koşarak odaya girmeyi planlıyormuş ve Yasaklı Oda’nın olduğu mağaraya ulaşmış. Korumalar onun geldiğini fark etmemiş. Her şey plana uygun gidiyormuş. Sis bombalarını atıp koşmaya başlamış.

Yasaklı Oda’nın kapılarına ulaşan Aaron bu kapının kolay açılmayacağını bilerek yanında yüksek patlama gücü olan bir bomba getirmiş. Bombayı kapıya yerleştirip büyük bir kayanın arkasına saklanmış ve bombayı uzaktan kumanda ile patlatmış. Kapının kilidi kırılmış. Geriye sadece ittirmek kalmış ve Aaron kapıyı açmış… Aaron iblisleri görmüş ancak daha önce kimseye söylemediği bir şey vardı. Aaron aslında iblisleri öldürünce ne olduğunu merak ediyormuş ve çantasından tüfeğini çıkarıp bir iblise ateş etmiş ve iblisi öldürmüş. Bir anda bütün iblisler toza dönüşmüş. Aaron’a musallat olan iblisler çok şaşırmışlar ve efsanenin doğru olmadığını, aksine bir insan bir iblisi öldürünce bütün iblislerin öleceğini anlamışlar ama artık çok geçmiş. Aaron oradaki muhafızlara bunu anlatmış ve muhafızlar onu din liderinin yanına götürmüş. Din lideri Aaron’dan hikayeyi dinlemek istemiş. Aaron da başlamış anlatmaya: ”Sis bombalarımı atıp korumaları etkisiz hale getirdim ve kapıya koştum. ”Girilmez!” yazan kapıyı sonuna kadar açmış bulundum. Sonra çantamdan tüfeğimi çıkarıp bir iblisi öldürdüm ve bütün iblisler toza dönüştü.” Din lideri bunları duyunca çok şaşırmış. Aaron’a ”İblis Kovucu” unvanını vermiş ve onu bir halk kahramanı ilan etmiş.

 

(Visited 571 times, 1 visits today)