Yaşanabilir Bir Dünya mı?

Herkesin ağzından sürekli duyduğumuz bir söz var, “Çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakalım” Peki, bunu söyleyenlerin hepsi bunu yapıyor mu? Bana sorarsanız, hayır. Çünkü bunu söyleyen o kadar insan şu an bunu yapıyor olsaydı biz bu durumda olmazdık. Peki, asıl soru nedir? Bence, asıl soru şu: Bunun çözümü nedir?

Bence çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkes bu cümleyi söylerken yapması gerekenleri düşünmeli ve buna göre hareket etmeli. Tabii bunu herkese dinletmek de ayrı bir zor. Çünkü şu zamanda insanlara kendini dinletemiyorsun ve açıklayamıyorsun.

Bu nedenle ilk önce bunu kendimiz uygulamalı sonra insanlara açıklamalıyız. Mesela yapmamız gerekenler şunlar; Doğayı temiz tutmak, çöpleri çöpe atmak. Kısacası iyi, temiz, doğaya duyarlı ve düzgün bir insan olmak.

Bunları yaptığımızda ve insanlara açıkladığımızda ve insanlar bunu uyguladığında bir sorun kalmayacağına inanıyorum. Aynı zamanda da kaynakları düzgün kullanmalıyız. Bu şekilde hem çocuklara yaşanabilir bir doğa yani yaşanabilir bir gelecek bırakmış oluruz.

ÇOCUKLARA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA BIRAKALIM!

(Visited 314 times, 1 visits today)