Elections

Yaşanabilir Dünya

Öncelikle bu katı yasaların dünyada barışcıl veya daha fazla suça açacağı bu katı yasaların maddelerine bağlı yani anlatmak istediğim maddeye göre değişir, yani maddeler ne kadar katı olursa bana göre daha barışcıl bir dünyaya yol açıcakmış gibi duruyor çünkü neredeyse son zamanlarda dünyada suç oranları artıyor.

Bu katı yasaların maddelerine bağlı olarak Dünya çok daha barışcıl bir hale getirilebilir aslında, bu katı maddeler ne tür düzeyde olması gerekiyordu ? Bu katı yasaların uygulanacağı söz konusu olur ise bu yasalar bence çok katı olmamalı çünkü eğer bu yasalar çok katı olursa insanlar artık bu yasalardan soğumaya başlayabilir yani aşırı katı böyle insanları soğutacak kurallar olursa insanlar bu kurallara uymaz tam aksine bu yasaları çiğner ve dünya daha kötü bir ortama dönebilir çünkü bu yasaların insanların yapabileceği düzeyde olması gerekiyor. Eğer bu yasalar hafif olursa bu insanlar yasaları küçük görüp bu yasaları küçük düşürücek hareketler yapabilir ve bu yasalar aslında hiç yokmuş gibi davranabilir. Eğer bu yasalar uygulanırsa neler olur ? Mantıksal olarak düşünürsek bu yasalar bana kalırsa katı olmalı sebebi ise insanlar hafif yasaları gerçekten çiğneyebilir ve bu zamanda biz asla barışcıl bir dünya göremeyiz. Yakın zamanda bu yasalar gerçekleşirse ne gibi değişmeler meydana gelir ? Dünya disiplinsiz kuralsız bir çöplüğe dönüşebilir fakat bu yasaların sertliğine bağlı. Çünkü bu katı yasalar insanları zorlamazsa bu yasalara uymazlar. Eğer bu yasalar onların kolay yapabileceği şeyler olursa onlar bu yasaları çiğneyebilir fakat bu yasalar çiğnenmeyecek şekilde zor yasalar olursa insanlar bu yasalara çok bir şey yapamaz insanlar bu yasaların üstünde durmalı fakat abartılmadığı kadar. Eğer bu kurallar abartılırsa Dünyayı bir çöplük olarak görme ihtimalimiz çok yükseklere çıkabilir, bu katı yasalar aslında Dünyaya uygulanabilir ve sonucunda eğer Dünya hala yaşanılıcak halde ise bu dünya bu katı yasalara uyabilicek duruma gelmiştir fakat bu yasalar eğer hafif yasalar olursa iş işten geçmiş diyebiliriz. Bu yasaları kimin belirlemesi gerekiyor ? Bu yasalar bana kalırsa halkın belirlememesi gerekir çünkü suç örgütü bir grup çete kurup kendi oyları ile yükselip dünyaya korku salabilir. Bana kalsa bu seçimi devlet yapmalı. Bu yasalar katı olsa bu katı yasaları halkın seçmesi daha doğru olur.

Özetlemek gerekirse bu katı yasaları halkın seçmesi çok doğru olmaz ve bu katı yasalar ağır olmamalı tabii eğer güzel yaşanılır bir Dünya istiyorsak…

a

(Visited 9 times, 1 visits today)