Yaşanamaz Bir Dünya

Tüm insanlığın ortak ülkesi, iyi insanların onu koruduğu, ona yeşil saçlar ektiği, kötü insanların ise dört bir yanındaki suyu sömürdüğü ve benzeri kötülükleri yaptığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu dünyada sadece kötü insanlar yok; onu güzelleştirmeye çalışan bir çok insan var. Doğayı korumaya çalışan, ormanların sayısını arttıran, doğada yaşayan ve soyu tükenmeye başlayan bir çok canlıyı yaşatmaya çalışan işte bahsettiğim bu iyi insanlardır.

Dünyada sanayiyaşanamaz bir dünya ile ilgili görsel sonucunin ve kentleşmenin artmasıyla yer yüzünde yaşayan tüm canlıların yaşam alanları gittikçe küçülmektedir. Bunların farkında olan insanlar bizlere ileriki nesil için daha iyi bir dünya bırakmamızı tembihlerler. 

Gelecekteki dünya denince herkesin aklına büyük kuleler, kulelerin üstünde bulunan büyük monitörler vb. şeyler geliyor insanoğlunun aklında. Şimdi de var fakat insanların gözü hiç bir zaman doymuyor. Her zaman daha büyüğünü daha yenisini istiyorlar.

Eğer insanlık düzelirse dünyada düzelecektir. İnternette araştırma yaparken bunun hakkında bir hikaye gördüm. Hikaye bir çocuğun dünyayı kendi yöntemiyle düzeltmesiyle alakalıydı. Yöntem ise ilk dünyayı değilde insanlığı düzeltmek idi. Hikayeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Hikayenin linki

 

(Visited 133 times, 1 visits today)