Yaşasın tatil geliyor

Bu yaz nasıl bir tatil mi yapacağım? Önce rutinimizi söyleyeyim; okul kapanır, ilk bayram ramazan bayramında anneanneye gidilir, bir sonraki kurban bayramında ise babaanneye gidilir. Genelde bu hep böyledir. İki bayram arasındaki boş zamanda ise bir deniz tatili yapılır; yani güneş, kum ve deniz! En sevdiğim şey ise gittiğimiz yerde annem ve benim mutlaka alışveriş yapacak bir yer bulmamız. Çarşıyı pazarı bir güzel gezeriz, sonra bol bol yüzeriz. Sonra bir ara anneannem de bizi ziyarete gelir, işte en mutlu olduğum zamanlardan birisi de budur! Çünkü o gelince eve iki katı neşe gelir. “Bana hemen liste yap Esila’cığım, benden neler istiyorsun?” der. Ben de yenilecek gidilecek yerlerin ya da evde ne yapmak istersem hepsini tek tek sıralarım. Yorulsa bile hepsini yapar. Daha sonra okul zamanı görüşemediğim arkadaşlarımla buluşuruz, evlerde ya da parklarda bahçelerde oyunlar oynarız, sohbetler ederiz. Bu da her yaz tatilinde yaptığım şeylerden.

Malum Ankara’da deniz olmayınca havuza giderim, söylemiştim yüzmeyi seviyorum. Bol bol kitap okurum, test çözerim, bir de annemle ara sıra kahve içmeye bayılırım! Zaten tatil deyince insan daha başka ne ister ki… Sabah erken kalkmak yok, enine boyuna aileyle kahvaltıla,r gezmeler ohh! Daha ne olsun?

Benim tatil anlayışım şimdilik bu, ilerde değişir mi bilmiyorum. Herkesin güzel ve eğlenceli bir tatil geçirmesi dileği ile …

Esila Duru TUTKUN

 

 

 

(Visited 218 times, 1 visits today)