Yasemin

Eray ve Yasemin teyzenin arasında ayrı bir bağ oluşmuştu o günden sonra. Eray her gün

Yasemin teyzeyi ziyaret etmeye başlamıştı. Birlikte yemek yiyor, sohbet ediyorlardı. İkisi de

Birbirine çok iyi gelmişti. Artık yalnız değillerdi, Damla da onlara katılmıştı. Damla ve Yasemin teyze de birbirleri ile anlaşmış ve çok sevmişlerdi.

Eray her zamanki gibi işten çıkmıştı. Eve geçmeden Yasemin teyzeye uğrayacak ihtiyaçlarını kontrol edecek hoş sohbet edip evinde dönecekti. Sokağa girdiğinde Yasemin teyze her gün yaptığı gibi bakkalının önü temizliyor, sokaktan geçenlere bakıyordu. Eray hemen yanına gitti Yasemin teyzenin elindeki süpürgeyi aldı ve bakkalın önünü süpürmeye başladı. Yasemin teyze ne kadar ben yaparım dese de Eray onu dinlemedi. Yaşlı kadındı o, dinlenmesi gerekirdi. Burada kendisi varken ne gerek vardı Yasemin teyzenin iş yapmasında! Hem zevkle yapıyordu Eray. Hiç gocunmuyor, yorulmuyordu Yasemin teyzesine yardım etmekten. Onu babaannesinden farklı görmüyordu. Yasemin teyze de torunu olsa bu kadar severdi Eray’ı.

Bakkaldaki işlerini bitirdikten sonra Yasemin Teyzenin evine çıktılar. Yine döktürmüştü, mis gibi kokuyordu içerisi. Yasemin teyze sofrayı hazırlarken Eray da içeri geçti. İçerde Yasemin teyzenin doktor raporlarını gördü, yazılanlara göre durumu iyi değildi kısa bir süresi kalmıştı. Tedavi olmazsa onu kaybedebilirlerdi. Eray ne yapacağını bilemedi. Burada bırakamazdı onu, hemen alıp kendi evine getirdi.

Eve geline Eray ilk önce Yasemin teyzenin rahat etmesi için yatağının çarşaflarını değiştirdi. İhtiyacı olan her şeyin yerini gösterdi.

O günden sonra çok zaman geçmeden kendilerini havalimanında buldular tedavi için Ankara’ya gitmeleri gerekiyordu. Orada çok iyi bir doktor bulmuşlardı, Yasemin teyzenin tedavisi için görüşmüşlerdi her şey hazırdı. 6 aylık bir tedaviden sonra iyileşmesini umuyorlardı.

Ankara’ya gittikleri hafta hemen tedavisi başladı. İyi bir hastanede yatıyor, tedavisini en iyi şekilde alıyordu. Zaman hızlı geçti göz açıp kapayıncaya kadar altı ay geçmişti bile. Yasemin teyze gayet iyiydi sonuçları da iyi gelmişti. Artık tedavisi bitmişti yeniden doğmuştu.

 

(Visited 11 times, 1 visits today)