Yaz Kış Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Merhaba ben Yağmur.Bugün size yaz kış görülmesi gereken tarihi yerleri tanıtacağım.Hadi başlayalım. Tabiki de görülmesi gerekenlerden biri Samandra şelalesidir.Bu şelale çok büyük ve yok güzeldir.Bir çok turist oraya gelir ve bir çok kişideorayı bilir. Samandra şelalesi Samandra köyündedir bu köyün ismini anlayacağımız gibi Samandra şelalesinden gelmiştir.

 

samandere şelalesi ile ilgili görsel sonuculaodikya antik kenti ile ilgili görsel sonucu

Laodikya Antik kentide çok güzel bir yerdir.Laodikya Antik Kenti pamuk kalededir.Adana yada bir bakalım Adana’da pek çok tarihi yer yoktur. Bir tane konak adı söyleyim o zaman Ramazan oğlu konağı.

 

 

ramazan oğlu konağı ile ilgili görsel sonucu

Çok kötü gözüküyor olabilir ama içi saray gibidir.

 

 

ramazan oğlu konağı ile ilgili görsel sonucu

Ama bu bir müzeye dönüştürülmüş.O zaman size bir soru sorayım mı?Sence Amerika’da hiç antik kent var mıdır?Bir çoğunuz hayır diyor olabilir ama yanlış orada da tarihi yerler vardır.Sadece bizimkiler eski ama onlarınki yeni gibi duruyor.Mesela bir çok kişinin bildiği Disneyland bir tanede onların özgürlük heykeli vardır.

 

 

amerikada tarihi yerler ile ilgili görsel sonucu

İşte bu özgürlük heykeli

 

 

disneyland ile ilgili görsel sonucu

İşte yukarıdaki de Disneyland’ın en güzel yerlerinden biri. Farketiniz mi Amerikanlıların tarihi yerleri bizimkinden çok farklı değil m?.Peki siz en çok bizim tarihi yerlerimizi mi sevdiniz yoksa Amerikanlıların tarihi yerlerini mi?

 

 

 

 

(Visited 236 times, 1 visits today)