YAZ TATİLİM

    Yaz tatilinde ailem ve arkadaşlarım ile çok eğlendim . Şimdi sizlere gittiğim üç yeri anlatacağım.Yoldan geçerken girdiğim deniz ve göl sayısını sayamam bile. Kimisi dalgalı ,kimisi ise sakin çarşaf gibiydi.

1-KATRANCI KOYU

Küçükken dedemler ailecek annemi bu koya getirirlermiş. Bu koyun birde kamp alanı var. Annemler orada kamp da yaparlarmış. Sahilin kumu çok yumuşak. Aynı zamanda denizin yarısına kadar yürüne biliyor ama daha sonra su oldukça derinleşiyor . Bu bölgede bol miktarda deniz kabuğu bulunmakta. Deniz kabuğu koleksiyonu yapmak için harika bir yer bence.

2-SALDA GÖLÜ

Salda Gölü’nün kumu yumuşacık ve cilde maske etkisi veriyor. Ayrıca suyu sodalı olduğundan saç sarartıyor. Buraya da gitmek ancak bu sene nasip olmuştu. Suyu acayip sığ olsa da biraz daha ilerledik mi akıntı alıp götürüyor. Biz buraya Ankara’ya dönüşte gittik.O yüzden kabinler dolu ve göl kalabalıktı.

3-FİNİKE-GÖKBÜK KÖYÜ

 Bu köyün en iyi yanı içinden bir çay geçiyor olmasıydı.Çok soğuktu ama çok güzeldi bence. Ayrıca içinden su akan bir çınar ağacı vardı, ama içinden nasıl su aktığını  kimse bilmiyor. Bunlara ilaveten tekne turu da yaptık . 

Ben bu üç yerde de çok eğlendim. Ailem ve arkadaşlarımla çok güzel vakit geçirdim.

 

(Visited 44 times, 1 visits today)