YAZ TATİLİM

Merhaba, geçtiğimiz yaz tatilinde yaklaşık olarak 3 hafta İngiltere’deydim ve bugün sizlere burada gezdiğim 3 şehri anlatmak istiyorum.

EASTBOURNE

Eastbourne, İngiltere’nin güney doğusunda deniz kenarında bulunan bir şehirdir. Çok fazla büyük olmadığından, sessiz ve sakin bir yerdir. Sabahları kuş cıvıltılarıyla uyanırsınız. Eastbourne’a gitmemin nedeni ise kuzenim Kaya, teyzem ve eniştemin orada yaşaması oldu. Çok keyifli zaman geçirdik, iyi ki gitmişim.

LONDRA

Evet, Londra benim en sevdiğim şehirdir. Çünkü ben kalabalığı severim. Londra’ya ilk gittiğimizde yürümekten ayaklarımız zonklamıştı. Bu sene 2. defa gittim ve gene çok keyif aldım. İlk gidişimde hemen hemen tüm müzeleri gezdiğimiz için, bu sefer müzelere vakit ayırmadık. Hava çok sıcak olmamasına rağmen uzun yürüyüşler yaptık, dondurma yedik, parklarda vakit geçirdik ve alışveriş yaptık. Çok eğlendik.

 

BRIGHTON

Gelelim Briıghton’a, çok güzel bir deniz manzarası var. Mutlaka gitmelisiniz bence, ama oraya gitmişken de British Airways i360’a binmemezlik yapmayın. Sizi London Eye’dan daha yükseğe çıkarır ve eşsiz bir manzara görürsünüz. Benim açımdan çok güzel bir deneyimdi.

 

(Visited 30 times, 1 visits today)