Yaz Tatilim

Bana kültür tatiline mi çıkmak isterdin yoksa güney sahillerinde deniz tatili mi yapmak isterdin diye sorsalardı cevabım çok net olurdu. Ben kesinlikle güney sahillerini ve denizi tercih ederdim.

Yaz tatilimi Güney sahillerinde geçirmek benim için en güzel ve en eğlenceli tatil şekli diyebilirim. Ben güneşi, denizi ve kumu çok ama çok seviyorum. Hayatta futboldan sonra en büyük tutkum bu üçlü. Yüzerken çok eğleniyorum. Kendimi bir mutluluk gezegeninde gibi hissediyorum. Saatlerce denizden hiç çıkmadan yüzebiliyorum. Sırtüstü, yüzüstü ve kelebek gibi farklı yüzme tekniklerini öğrenmeye çalışıyorum. Hatta kendim yeni teknikler geliştirmeye çalışıyorum. Ayrıca gittiğim otelin bir de aquaparkı varsa mutluluğuma mutluluk katıyorum. Eğlencenin dozu iyice artıyor. Aquaparktaki en korkunç ve en çılgın kaydıraklardan defalarca kayıyorum. Yorulmak nedir bilmiyorum.

Tatilde bir diğer eğlence yöntemim de dalmak. Havuz kenarında farklı atlama teknikleri deniyorum. Yeni atlama yöntemleri geliştirmeye çalışıyorum. Havuz kenarında güneşlenen insanlar rahatsız olup beni uyarana kadar dalıp dalıp çıkmaya devam ediyorum. Dalma eğlencemi sona erdirmek zorunda kalınca su altında nefes tutma yarışına geçiyorum. Kendimle yarışıyorum ve her defasında kendi rekorumu tekrar kırmaya çalışıyorum. Havuzda eğlenceler bitmiyor. Rekor denemelerimi tamamladıktan sonra su tabancası aktivitesine geçiş yapıyorum. Kardeşimi su savaşında su tabancam ile ıslatmak en büyük eğlencem. Ben onu ıslattıkça o bağırıyor. O bağırdıkça ben ıslatmaya devam ediyorum. Etraftakiler bizi uyarana kadar bu savaşın tadını çıkarmaya bakıyorum. Su savaşı maceram da sona erince plaja gidiyorum. Kumlarda plaj voleybolu ve futbol oynamak, sahilde yürüyüş yapmak ve sonrasında biraz da şezlongumda kestirmek… Hepsi birbirinden eğlenceli ve keyifli. Birini diğerinden ayırt edemiyorum. Kısıtlı tatil günlerimde hangisine ne kadar vakit ayıracağımı şaşırıyorum ve akşam odamıza geçtiğimde yorgunluktan uyuyakalıyorum.

Ankara’da yaşadığımız için denize çok kısıtlı zamanlarda gidebiliyorum. Ankara’da yaz mevsimi çok kısa sürüyor ve açık havuza gidebildiğimiz günler bile çok sınırlı oluyor. Bu durum beni çok üzüyor. İsterdim ki yaz kış güney sahillerinde yaşayalım böylece her günüm tatil tadında olsun. İşte belki o zaman tatil için tercihim bir kültür turu olabilirdi..

(Visited 26 times, 1 visits today)