YAZ TATİLİM VE GÜZEL ANLARIM

Öncelikle karne aldığım için çok mutluydum ama ondan bir hafta önce takdir mi? Teşekkür mü? diye çok telaşlıydım. Ancak ben 5. sınıfta zaten yeterince elimden geleni yapmıştım onun için kendime güveniyordum. Ama yine aynı telaş vardı ve ne olursa olacaktı. Karne gününden bir gün önce ailece yemeğe gitmiştik. Ailemle karne günü hakkında konuşuyorduk. Ben aileme bu telaşımı anlatmıştım ve onlarda “Merak etme sen bu yıl elinden geleni yaptın. Aynı zamanda teşekkür de gelse yine senin çalışmaya devam edeceğini biliyoruz.” dediklerinde kendimi çok gururlu hissetmiştim. Karne günü geldi ve çattı. Sıra bana geldiğinde nefesimi tutup karnemi almaya kalktım ve takdir olduğunu anlayınca sevinçten havalara uçmuştum. Ailem karnemi görünce tabi onlar da sevindi. Tatil başlamıştı. Haziranın sonuna doğru Almanya seyahatimiz başladı.

Saat 02:30’de uyanıp hemen havaalanına gittik. Uçağın kalkmasına 2 saat vardı ama önlem olsun diye erken gitmekte fayda vardı. 08:30 da Almanya’ya vardık. Otele yerleşip Münih şehrini gezmeye başladık. Bir kiliseye gittik orada masalar,mum yakma yerleri ve en önde çarmıha gerilmiş Hz.İsa vardı. Çok güzel bir kiliseydi. Bir kaç saat sonra mola verdik. Mola bittikten sonra  isimli meydanı gezdik. Akşam olmuş, hepimiz yorgunduk. Otele döndük. Otelde hemen uyuduk. Sabah olmuştu o gün Alman Müzesini gezdik. Gerçekten çok güzel ve ilginç bir yerdi. Son 2- 3 gün Günzburg şehrine gittik. Orası daha çok güzeldi, bir köy gibiydi. Orada LEGOLAND isimli bir eğlence yerine gittik. Orada çok eğlenmiştim ve ıslanmıştım 😀 Artık Almanya’dan dönme vaktiydi. Bir an önce havaalanına vardık. O gün hava çok bulutluydu, yağmur yağacak gibiydi. Türkiye’ye geri döndük. Ankara’da Münih’ten sonra ayrı bir sıcak vardı. Hemen eve geldik ve dinlendik.

Türkiye’ye döndükten bir kaç hafta sonra kuzenim ve teyzem Ankara’ya geldi. Onlarla çok eğlendik. Tam 9 gün sonra onlar gitti. Ama bir kaç hafta sonra Bodrum’da buluşacaktık.

Bodrum benim için efsane geçti. Çünkü orada geçen yıldan birçok arkadaşlarımla bir daha karşılaştım. Onlarla ve kuzenimle denize girdik, havuza girdik birçok farklı şeyler de yaptık. Benim için ve ailem için tatilimiz çok güzel geçti.

(Visited 59 times, 1 visits today)